Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти»
рекомендує взяти участь освітянам (науково-педагогічним та педагогічним
працівникам) в анонімному опитуванні щодо використання цифрових
інструментів у закладах освіти в умовах дистанційного навчання. Участь є
добровільною.
«Використання цифрових інструментів у закладах освіти в умовах
дистанційного навчання»
- для педагогічних працівників https://forms.gle/hBMYAnbdn9bTqFSXA

"Тільки рідною мовою  проговориш до серця..."

  Під таким девізом з 18 по 22 лютого у Тростянецькому НВК пройшов Тиждень української мови, який підготували вчителі М.Б. Герус та О.В. Буга. Протягом тижня відбулися різні урочистості, конкурси, години класного керівника, пізнавальні заходи. Розпочався тиждень загальношкільною лінійкою. Учні 5-9 класів написали диктант про рідну мову, було визначено найграмотнішого учня класу. Діти створили листівки "Україна в нашому серці", у яких звернулися до воїнів-захисників. У бібліотеці було організовано виставку "О мово моя, як спів солов'я". Між школярами 2-4 класів відбувся конкурс читців-декламаторів віршів про мову "Лунай, величне наше слово". Учні 8-9 класів дізналися про видатного мовознавця, переглянувши фільм "Агатангел Кримський - відомий мовознавець, поліглот". Педагоги побачили презентацію "Говорімо правильно". А завершився Тиждень створення колажу "Краща мова єднання - українська". Пам'ятаймо, що мова - безцінний скарб, який ми отримали у спадок і мусимо передати далі.

Вечір пам'яті "Загиблих душі, Господи, прийми"
Минуло п'ять років після Революції Гідності. Та у нашій пам’яті ніколи не зітруться ці жахливі події і картини, адже гинули наші найкращі сини і дочки України. Прощання з Українськими Ангелами і нині зворушує серця кожного. На Майдані, мабуть, ще не було такої кількості квітів і свічок.
У Тростянецькому НВК відбувся вечір пам'яті "Загиблих душі,Господи,прийми",який підготували учні школи разом з педагогом-організатором Братчик О.Р. та вчителем музики Пурій З.С.
Присутні зі сльозами на очах згадували ті страшні події на Майдані. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні.
Небесна Сотня — це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Вони загинули, щоб гасло "Бог і Україна "стало виміром нашого життя!

 «Тиждень математики».

З 11 по 16 лютого у Тростянецькому НВК під керівництвом вчителів математики Мельник В. С. і Шестопалової О. Д. проходив тиждень математики для учнів 5 – 9 класів. У понеділок була проведена лінійка, присвячена відкриттю «Тижня математики». 

Учні 5-9 класів переглянули презентації: «Внесок українських учених у розвиток математики» та « Відомі жінки-математики ».

Гра -змагання « Скарби країни Всезнайленд » між учнями 5 класу показала чудові знання школярів, їх логічне мислення. У «Математичній регаті» між учнями 5 і 6 класів перемогу здобула команда шестикласників «Модуль». Брейн -ринг між школярами 7 і 8 класів продемонстрував прекрасні знання і кмітливість восьмикласників. Також команда учнів 8 класу «Альфа» у математичному конкурсі «Сильна ланка» здобула перемогу над командою учнів 9 класу « Промінь». 

Учні 5-9 класів підготували і математичні проекти у вигляді стінгазет. 

Цей тиждень був змістовним і цікавим.

День святого Валентина

 Треба бути трохи схожими, щоб розуміти одне одного, але й трохи різними, щоб один одного кохати (Жеральді).

Саме такий вислів найбільш підходить до святкування дня святого Валентина,яке підготувало нам учнівське самоврядування 9 класу разом із класним керівником Цофою О.І. та вчителем музики Пурій З.С.

Хлопці перевтілились у дівчат,але панянки це зрозуміли і вирішили їх перевірити веселими конкурсами.Та все ж хлопці здалися і таки себе видали.Все свято супроводжувалося веселими сценками,а також піснями про кохання.

Прощання з колядою

Різдвяні свята – це пора, коли оновлюються наші душі. Плекаючи в собі любов Ісуса, співаючи за столом колядки, згадуючи свій рід, ми неодмінно стаємо на краплю кращими, добрішими, а найбільше – вдячними Господу.

Час невпинно біжить вперед, і від коляди залишається лише тиха мелодія, яка карбується в нашу пам’ять і вичікує свого звучання на наступний рік. 

Із цієї нагоди 08 лютого в Тростянецькому НВК відбулося свято «Прощання з колядою",яке підготували учні школи разом з педагогом-організатором Мельник Н.Г.,Братчик О.Р. та вчителем музики Пурій З.С. 

Учні чарували присутніх мелодійністю і різноманітністю українських колядок,які перепліталися з вертепом, віншуваннями. Колядники побажали всім миру і здоров'я і дочекатися наступних свят. 

Завершилося свято різдвяним ярмарком,на якому діти продавали різні смаколики,приготовані власноруч.

90-річчя ОУН

З нагоди проголошення 2019 рік на Львівщині Роком Степана Бандери та відзначення 90-річчя створення ОУН, з метою патріотичного виховання учнівської молоді у Тростянецькому НВК відбулися відповідні заходи:

- тематична лінійка "Степан Бандера - провідник ОУН";

- класними керівниками проведено години спілкування 

"ОУН -УПА у 40-х на початку 50-х років";

- підготовлено книжково-журнальну виставку 

"Степан Бандера - символ України";

- вчитель образотворчого мистецтва разом з учнями 1-9 класів організували виставку малюнків "Героям слава!".

Оксана Іваненків з моновиставами

29 січня учні та вчителі Тростянецького НВК мали змогу познайомитися із чудовою моноакторкою,режисером і просто майстром своєї справи - Оксаною Іваненків.

Для молодших школярів акторка показала казку Д.Павличка "Казка про Правду",уривки із казок "Ох", "Яйце-райце", "Котигорошко". Діти "творили" добрий світ і "боролися зі злом".Також всі залучилися до вистави індійської притчі "Про вчителя і учня".

Для учнів середнього шкільного віку Оксана Іваненків показала моновиставу "Легенди Львова", де зуміла повернути всіх у ті часи,коли тільки створювалося легендарне місто Львів, а р.Полтва своїми водами протікала теперішніми вулицями.

Для старшокласників п.Оксана показала виставу І.Котляревського "Енеїда", події якої перепліталися з Вергілієвою "Енеїдою". Діти побачили головного героя Енея,який мандрував у Трою. По дорозі йому зустрілися Дідона,Сивілла,Анхіз,Ацест,Латина.

Всі із захопленням переглядали гру Оксани Іваненків,адже самі ставали учасниками вистави.

29 січня - День пам'яті героїв Крут.

 

Український народ щороку вшановує пам'ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата - 29 січня 1918 року - днем національної традиції.

28 січня у Тростянецькому НВК був проведений захід до Дня пам'яті героїв Крут. Захід проводився з метою ознайомлення учнів з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Активну участь в заході брали учні 6-9 класів: декламували поетичні твори, присвячені юним героям. Пам'ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Загальношкільні батьківські збори

 

    24 січня 2019р. у Тростянецькому НВК відбулися загальношкільні батьківські збори. На зустріч з батьками був запрошений головний лікар Стільської амбулаторії, сімейний лікар Євген Мар'янович Кобрин. Він повідомив про ознаки кору, його поширення та наголосив на необхідності проведення профілактичних щеплень дітям. Батьки переглянули презентацію "Як захистити дітей від кору". Директор НВК Мар'яна Богданівна Герус ознайомила присутніх з Порядком проведення державної підсумкової атестації, а також виступила з питанням "Булінг. Шляхи запобігання булінгу у дитячому середовищі." Заступник директора Ірина Антонівна Шевчук підвела підсумки навчання учнів за І семестр 2018-2019 н.р. та проаналізувала відвідування учнів школи.

 

     100-та річниця  до Дня Соборності України         

 

День Соборності України - свято народної єдності, що відзначається в пам'ять про події, які об'єднали українців східної і західної частини країни в далекому 1919 році.

З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення 100-ї річниці до Дня Соборності України у Тростянецькому НВК організовано та проведено ряд заходів: 

- лінійка пам'яті "День Соборності та Свободи України";

- перегляд документального фільму "Історія Української державності 1917р.-1921р.";

- акція "Розгорнімо прапор України";

- виховні години для старшокласників "Століття IV Універсалу УЦР: історія й привід замислитися";

- години спілкування для молодших школярів "Соборна мати - Україна одна на всіх, як оберіг";

- газетно-журнальна виставка "Українські громадські діячі у формуванні ідей Соборності України";

- виставка малюнків "Я славлю свою рідну Україну".

Екскурсія в цирк

 

29 грудня учні 3-4 класів Тростянецького НВК разом із класними керівниками Братчик О.Р. і Дмитрів Г.Я. відвідали Львівський цирк.

Дітки подивилися циркову програму "Новорічне королівство",де були повітряні гімнасти на полотнах,еквілібристи на мотоциклах,атракціон із хижаками та ще багато заворожуючих номерів.Всю виставу глядачів розважав клоун "Ніколіно".

Після циркової програми всі вирушили до головної ялинки Львова,де панувала новорічно-казкова атмосфера.

Всі учасники екскурсії залишилися дуже задоволеними.

Новорічне свято

 

24 грудня у Тростянецькому НВК учні 5 та 8 класів разом із класними керівниками Бугою О. В. і Мельник В. С. представили яскраву екскурсію низкою зимових свят. Новорічний настрій панував у залі. Дітям вдалося доповнити традиційні елементи святкування піснями сучасних виконавців. Хлопці засівали, бажаючи усім миру та добра, а дівчата - щедрували. Окрасою свята став новорічний танець під усім відому різдвяну пісню "Last Christmas". У кінці виступу усі дружно співали хіт Кузьми Скрябіна "З Новим роком і Рождеством...", запалюючи бенгальські вогники.

"Гілочка гойдається, казка починається"

27.12.2018р. у Тростянецькому НВК відбулося ще одне новорічне свято . Вихователь Яценко У.І. зі своїми вихованцями підготували казкове дійство. Найперше, діти подякували св.Миколаю за подарунки, декламували вірші та співали веселі пісеньки.

Малятка розіграли чудову казочку "Рукавичка". Кожен із діток зумів проявити свій артистизм. Кольорові костюми, зроблені батьками, прикрасили свято. У кінці дітки подякували своїм найріднішим саморобними подаруночками. А по-справжньому поринути у казку та створити веселу атмосферу допомогли чудові пісеньки, які разом із малятами виконував музичний керівник Лешковят Т.І.

Новорічна казка                                                             

 

Зима – це завжди свято, адже саме ця пора року приносить нам безліч незабутніх вражень, піднесеного настрою та приємних подарунків. Яка ж зима без Нового року?! Це свято, на яке з нетерпінням чекають всі. Не оминуло воно і нашу школу.

26 грудня у Тростянецькому НВК відбулося чудове новорічне свято-казка «Морозко»,яке підготували учні 4 класу разом із класним керівником Братчик О.Р. і вчителем музики Пурій З.С.

Діти,наче справжні актори показали нам історію бідної дівчинки Маші,яка все життя трудилася ,виконувала доручення мачухи і примхливої сестри Марфи. У переддень Нового Року їм  закортілося поласувати свіжою суницею і вигнали сестру до темного лісу. Добрій дівчинці по дорозі зустрічалися звірята,розбійники, Морозко із сніжинками,які всіляко допомагали їй.

  Непомітно закінчилася новорічна казка, але на згадку залишилися приємні спогади, позитивні емоції та зміцніла дружба!  Учасники дійства ще раз привітали всіх з прийдешніми святами, бажаючи щастя, злагоди, миру, любові, добра.

        Казка закінчилася, а так хочеться, щоб кожен день став для нас святом. І дорослим, і малим, ми зичимо приємних несподіванок, цікавих зустрічей. Хай усі дні будуть радісними, казковими! З Новим роком!

 

   «Ходить по землі святий Миколай»
Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая.
Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая. Дорослі ж просто сподіваються отримати якийсь подаруночок, адже хоч маленький презент приємно отримати кожному. Це довгожданий день року, адже невідомо, що на тебе чекає – подарунок, а чи може різочка?! Слухняних діток під подушкою чекають гостинці, а от бешкетникам варто задуматися про свою поведінку та чекати в подарунок тільки різочку. 
    19 грудня 2018 року в Тростянецькому НВК відбулося свято «Ходить по землі святий Миколай», яке підготували учні 3 класу разом із класним керівником Дмитрів Г.Я. і вчителем музики Пурій З.С.
Діти грали ролі казкових героїв: Завірюхи, Зими, Антипка, Північного вітру, Горобчика.  Ангелики танцювали веселий танець з подушками. Виступами маленьких акторів могли помилуватися їхні батьки та рідні.
Мабуть не знайдеться такої дитини, яка б не чекала цього свята, адже це подарунки отримані за хорошу поведінку.

Вітаємо команду Тростянецького НВК з перемогою в турнірі з міні-футболу серед шкіл Тростянецької ОТГ.

Козацькому роду нема переводу

      14 грудня у Тростянецькому НВК вчителем фізичного виховання Крілем Р.М. було проведено змагання «Козацькому роду нема переводу», присвячені Дню Збройних Сил України. Дві команди «Кіборги»(7 кл.) і «Зубр»(5-6 кл.) змагалися між собою, беручи участь у різноманітних естафетах і конкурсах. Перемогу отримала команда «Кіборги», але глядацькі симпатії були на стороні команди «Зубр». Такі шкільні заходи показують, що майбутнє Української Армії у надійних руках.

Конкурс "Новорічна композиція"

   У Тростянецькому НВК відбувся традиційний конкурс «Новорічна композиція» серед учнів 1 – 9 класів. 

   Чудовий смак, натхнення і фантазію втілили діти в яскраві та вишукані роботи.

   Всі учасники були нагородженні грамотами, а кращі роботи були направлені у Тростянецький відділ освіти для участі в обласній  новорічно-різдвяній виставці.

Спортивні змагання

У четвер 22.11.2018р. у спортивному залі Тростянецького НВК відбувся турнір з настільного тенісу серед шкіл Тростянецької ОТГ. Метою проведення турніру було: 

- активізація навчально-тренувальної роботи в школі;

- пропаганда розвитку настільного тенісу;

- виявлення стану фізичного виховання та позакласної роботи в школі.

Призери турніру:

І місце - Бродківська ЗОШ І-ІІ ст.

ІІ місце Тростянецький НВК

ІІІ місце - Стільський НВК

Також проводився турнір на першість змагань серед хлопців і дівчат.

Дівчата:

І місце - Михайлів Соломія (Бродківська ЗОШ)

ІІ місце - Черезова Єремія (Тростянецький НВК)

Хлопці:

І місце - Федак Віктор (Бродківська ЗОШ)

ІІ місце - Цимбаліста Маркіян (Липівська ЗОШ)

 

Голодомор 33

Запалила свічку, запалила, 

Щоби більше лихо не ходило, 

Хай палає свічка світлом білим, 

Щоб в бабусі серце не боліло… 

Щоби більше не прийшло те горе, 

Хай горять свічки Голодомору. 

Чуєш – душі аж до неба кличуть! 

Хай горять вогненні білі свічі!

 

Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років  від часу тієї страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас.

Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя.

23 листопада 2018 року у Тростянецькому НВК з метою виховання поваги до історичного минулого України, рідного народу  та вшанування пам’яті жертв того страшного лихоліття був проведений захід "Голодомор 33", який підготували учні 6-9 класів разом із педагогом-організатором Мельник Н.Г. і вчителем музичного мистецтва Пурій З.С.

Школярі перегорнули сумні сторінки історії України, на яких кривавим і чорним вписані слова «голод», «голодомор» та хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років.

В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку.

Також класними керівниками 1-9  класів було проведено тематичні виховні години.

 

«Ой, ходила осінь, блукала!»

    Хоча за вікном прийшла зима, та 19 листопада у Тростянецькому НВК в групі «Мальви» справжня осінь. Вихователь Яценко У.І. та музичний керівник Лешковят  Т.І.  підготували чудове свято «Ой, ходила осінь, блукала!» Вона своїм чарівним пензликом розмалювала дітей у грибочки, овочі та фрукти. Малята декламували вірші про щедрий урожай, який осінь нам принесла, залюбки танцювали та прославляли цю пору року у своїх веселих пісеньках. За це чарівниця роздала діткам свої щедрі гостинці. 

Осінній ярмарок

   16 листопада учні 2 класу Тростянецького НВК організували Осінній ярмарок. Запрошені були усі охочі. Разом із класним керівником Кіричук А.Б. та вчителем музичного мистецтва Пурій З.С. вдалося створити святкову атмосферу. Чого тільки не було на ярмарку : усі разом вітали красуню-осінь, співали веселих пісень, жартували про овочі, танцювали, а також розігрували цікаві та смішні сценки. І, звісно, не обійшлося без ярмарку, на якому продавали дари осені та різноманітні солодощі.

Тиждень толерантності в Тростянецькому НВК

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу з 12 по 16 листопада 2018 р. в Тростянецькому НВК проведено Тиждень толерантності під девізом «Толерантність – дорога до миру та співпраці», який організувала та провела соціальний педагог Пурій З.С.

Понеділок «День посмішки та гарного настрою» розпочався з інформаційної лінійки, де було обговорено план заходів на тиждень. Проведено гру «Знайди посмішку», де необхідно було зібрати якомога більше смайликів однієї тематики, що дозволило дітям активно обговорювати свої знахідки, обмінюватися та активно спілкуватися один з одним, а це в свою чергу, виховує та розвиває комунікативні навички. Переможцем став учень 3 класу Гузій Назар, ІІ місце отримала        Левицька Люба (3 кл.), ІІІ місце – Дереш Марта (3 кл.). 

Також пройшла акція «Подаруй світу посмішку». Фотографувались всі охочі. В кінці дня оформлено колаж щасливих облич.

Вівторок «День толерантності». З учнями 1-4 класів проведено заняття з елементами тренінгу «Всі ми такі різні». Школярі мали можливість переглянути мультфільми «Капітошка», «Пригода Кота Леопольда» та про дівчинку з особливими потребами «Тамара». Також в ході заняття були проведені цікаві вправи та ігри. В кінці заходу учні утворили коло толерантності «Подай руку допомоги» та отримали домашнє завдання від Добротика.

З учнями 5-9 класів проведено психологічне заняття «Толерантність в сучасному житті». Школярі з захопленням виконували вправи, невербальні етюди, працюючи в групах, в парах, а також переглянули презентацію «Що таке толерантність».

Середа «День взаєморозуміння та порозуміння». У вестибюлі школи створено «Стіну толерантності», де було розклеєно цікаві вислови про толерантність, інформацію про історію появи слова «толерантність».

  Відкрите тестування «Який я друг» провели учні 9 класу Мисик Юлія, Черезова Єремія та Ярошевська Софія . Діагностовано 39 учнів .

Четвер «День ввічливості». У фойє школи було прикріплено паркан «Ввічливих слів».

Проведено бліц-опитування учнів 2-9 класів «Міс толерантність педагогічного колективу 2018». І місце здобула Буга Орислава Василівна (учитель укр. мови та літератури), ІІ місце – Дмитрів Галина Ярославівна (учитель початкових класів, образотворчого мистецтва), ІІІ місце – Цофа Олександра Іванівна (учитель історії, правознавства).

П’ятниця  «День відкритості та тактовності». Організована хвилинка позитиву «Комплімент кожному». Учні мали можливість обмінюватись побажання-компліментами, що створювало позитивний настрій, ситуацію успіху та підвищувало самооцінку.

Щоперерви проходила акція «Обійму безкоштовно», в ході якої потрібно було обняти людину, яка була поруч.

Завершився Тиждень толерантності підсумковою лінійкою, на якій було узагальнено проведені заходи та нагороджено переможців конкурсів.

 

Екскурсія у музей

     13 листопада учні Тростянецького НВК разом із вчителем історії організували поїздку у музей                    Є. Коновальця у с.  Зашкове Жовківського району.

     Школярі довідалися про родину Євгена Коновальця, цікаві факти з життя та діяльності полковника Армії УНР, голови Проводу українських націоналістів, першого голови ОУН та одного з ідеологів українських націоналістів.

Тиждень української мови

Єдиний скарб у тебе - рідна мова,

Заклятий для сусіднього хижацтва

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

                                            П. Куліш

 

   9 листопада відзначають велике свято - День української писемності та мови. Свято було встановлено в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності  Кирила і Мефодія.

    Учні Тростянецького НВК взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Члени гуртка "Рідне слово" підготували літературний захід "Кожному лише його слово рідне". Діти побажали бути гордими з того, що ми є громадянами нашої країни, маємо таку мальовничу Батьківщину, таку співучу, багату мову.

   Тож шануймося, будьмо дбайливими господарями того, що маємо. Плекаймо рідну мову в наших родинах.

Поїздка у Свірзький замок

   4 листопада учні 5-9 класів під керівництвом Мельник Н.Г. та Цофи О.І. Тростянецького НВК відвідали замок у селі Свірж, де ознайомились з історією старовинного замку.

   Письмова згадка про Свірж датується 1427 роком. Замок зазнав сильних руйнувань, але незважаючи на це, учні під егідою екскурсовода з захопленням оглядали замкові споруди. Потрапивши  на парадний двір діти звернули увагу на великий, глибиною понад 20 метрів  накритий колодязь, який забезпечував замок водою.  Біля самого перекидного моста з рову до замку веде підземний хід. На жаль, пройтись по ньому  ми змогли лише в уяві. Свірзький замок, що розташований на пагорбі з назвою Белз в оточенні ставків і боліт привертає увагу не лише мандрівників. Ще  ХХ столітті він став відомим об'єктом кінозйомок. 

Всі ми були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть і створювали її красу.

Проща до Зарваниці

30 жовтня Колектив Тростянецького НВК здійснив прощу до Марійського духовного центру Зарваниці .

Зарваниця – це місце, яке користується в нашому народі великою пошаною і любов’ю. Але всьому світові Зарваниця більш відома як святе місце, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої. Зберігається образ у місцевій парафіяльній церкві Пресвятої Трійці і належить до найдавніших ікон в Україні. 

Дорога, що веде від Марійського комплексу вгору, приводить до монастиря студитів з церквою Різдва Пресвятої Богородиці. Сама дорога є Хресним шляхом, по її боках встановлені скульптурні композиції, що зображають шлях Христа на Голгофу.

На території собору знаходиться цілюще джерело.Біля нього видніється чотириярусна дзвіниця заввишки 60-75 метрів. На ній встановлено п'ять дзвонів. Ця дзвіниця вражає своєю величчю.

Марійський духовний центр Зарваниці прийняв у своє лоно унікальний комплекс ’’Український Єрусалим’’. До нього, будівництво якого розпочалося влітку 2014 року, увійшли копія Гробу Господнього,  Голгофа – гора, на якій розп’яли Ісуса Христа, Оливний сад, де Ісус молився перед арештом, Сходи Покаяння (Святі сходи), якими Ісус Христос підіймався на суд до Пилата, купіль Ветезда, де оздоровлювалися хворі, Левові (Ліонські) ворота та Вежа Давида.

Зарваниця – це чудове місце. Потрапивши сюди, ти забуваєш про все на світі, і живеш лише для одного Бога. Поїздка принесла учасникам прощі збагачення душі, надала надію на чудо, оскільки всі прочани молилися не лише у власних  наміреннях,  але  й  за Україну та за мир на нашій землі. 

Екскурсія до Миколаєва

Під час канікул учні 4 класу Тростянецького НВК разом із класним керівником Братчик О.Р. вирушили на екскурсію до м.Миколаєва. 

Спочатку діти відвідали швейну фабрику пп«ТЕХПОСТАЧ», де зав.відділення Верещинська І.І. розказала і показала всі тонкощі професії швеї і виробу в цілому. Потім вирушили до унікальної пам’ятки Миколаєва Каплиці Писанки, де перед дітьми красувалась панорама всього міста. Наостанок діти відвідали миколаївські печери, у яких в часи війни використовували, як укріплення, доти та бункери.

Учні залишилися дуже задоволеними від екскурсії,адже отримали для себе багато цікавої інформації про визначні місця Миколаєва.

Урочисте віче до Дня ЗУНРу

До 100 річниці Листопадовому чину, який призвів до проголошення Західно-Української Народної Республіки, Тростянецький НВК вшанував пам’ять Українських Січових Стрільців і вояків УГА на громадському віче, яке було організоване педагогом-організатором Братчик О.Р. та вчителем музики       Пурій З.С. Також відбувся молебень за тих, хто віддав своє життя у боротьбі за незалежність.

Завершилось віче урочистим виконанням Гімну України.

Поїздка до Львова

   13 жовтня 2018 року учні 1-2 класів з вчителями Стасюк О. М., Кіричук А. Б. та Кос О. О. провели екскурсію до міста Львова у Львівський академічний обласний театр ляльок. Діти здійснили еко-мандрівку у виставі «Знайдена лялька». Вистава закликала найменших глядачів до захисту нашої планети. Золота осінь покликала учнів у мандрівку Стрийським парком. Діти милувалися яскравими кольорами дерев, а також спостерігали за лебедями та качками на озері.

З чудовим настроєм повернулись додому.

 

«Невмируща слава – слава героям-воїнам УПА»

   З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Традиційно вважається, що на Покрову у 1942 році було утворено Українську повстанську армію, а 14 жовтня святкується як день УПА.

   Тому у Тростянецькому НВК 12 жовтня, діти разом із класним керівником Мельник Н.Г., провели тематичну лінійку присвячену воїнам УПА. Учні дізналися про героїчні сторінки минулого України, діяльність Української Повстанської Армії  як армії ІІ світової війни; поглибили, конкретизували й узагальнили знання про діяльність УПА,  висвітлили правду та вшанували пам'ять  славних героїв національно-визвольного руху.

Покоління ХХІ ст. мають чітко усвідомити масштаби втрат, що поніс народ України. Адже саме йому доведеться робити висновки на майбутнє.

  У бібліотеці було організовано тематичну виставку "Про воїнів УПА і не тільки"

День вчителя

Із безлічі професій на Землі,

Які вже є, яких ще будуть вчити, -

Є головна, як віщий, сущий хліб,

І назва цій професії – Учитель!

У Тростянецькому НВК 05 жовтня відбулося святкування до Дня вчителя.

 Ще Сократ говорив про те, що істинне знання не можна вкласти у свідомість учня ззовні, воно повинне вирости з глибин його особистості і за допомогою учителя вийти у світ. Професія педагога є невдячною і потрібно мати велике терпіння та силу волі, щоб кожного року з високо піднятою головою іти на зустріч новим дітям.

Саме цього дня учні 9 класу мали змогу відчути на собі цю нелегку працю,проводячи 3 уроки самостійно. Діти зуміли проявити себе, відкрили у собі нові таланти. Можливо не всі з них стануть педагогами, проте після такого досвіду, вони безперечно почнуть більше цінувати вчительську працю.

Також було проведено святковий виступ дев’ятикласниками, яке підготували педагог-організатор Братчик О.Р. та вчитель музики Пурій З.С. Діти висловлювали сердечну вдячність педагогам за їх невтомну працю, недоспані ночі та щиру підтримку. Показали веселу сценку «Клуб анонімних вчителів», співали пісні.

Чудовий настрій і заряд енергії отримали вчителі від сяючих очей учнів і  від їхніх посмішок.

 

Міжнародний День захисту тварин

  Класними керівниками 1-7 класів у Тростянецькому НВК було проведено урок доброти "Тварини наші друзі", присвячений Міжнародному  Дню захисту тварин, який в Україні відзначається 4 жовтня з 2000 року.

   Діти переглянули відеоролики про гуманне ставлення до тварин. Ознайомилися з основними нормативно-правовими актами щодо захисту тварин. Розповідали про своїх домашніх улюбленців.

   Учні зрозуміли, що можливостей зробити свій внесок - дуже багато. І навіть найпростіший крок - це вже чудово. І звичайно, допомагати тваринам і захищати їх потрібно не раз на рік.

Стежками Василя Сухомлинського

   Сьогодні у Тростянецькому НВК  до дня народження В.Сухомлинського бібліотекарем Гринишин Л.М. та педагогом-організатором Братчик О.Р. було проведено бібліотечний урок доброти за творами В.Сухомлинського "Серце віддаю дітям" для учнів 6 і 4 класів. 

    Діти ознайомилися із життєвим та творчим шляхом гуманного педагога, його творами та афоризмами. Переглянули відеоролик "Стежками В.Сухомлинського". Учні зрозуміли, що праця - це одне з найчистіших і найшляхетніших джерел емоційного стану, радості, творення. А школа - це твої друзі, нові знайомства, втілення нових задумів і мрій, перше кохання... Це твоє дитинство, яке буває тільки раз.

Моє довкілля

    На четвертому тижні навчання учні 1 класу НУШ та другокласники Тростянецького НВК під керівництвом Стасюк О.М. та Кіричук А.Б. провели цікаву екскурсію у світ природи. Вони побували у мисливському угідді с.Стільсько. Там побачили різні види оленів, диких кабанів та качок, фазанів. Учня було дуже цікаво поспостерігати,  як живуть тварини у дикій природі.

Осінній вернісаж

   За традицією у Тростянецькому НВК відбувся щорічний конкурс «Осінній вернісаж», на якому організовується виставка врожаю, експонатів, поробок учнів з природних матеріалів.

   На свято завітали Золота осінь та Щедрий урожай. Всі класи представили і презентували свої композиції.

Всі учасники конкурсу були нагороджені грамотами.

 

Прощавай, малятко!

24 травня 2018 року у Тростянецькому НВК відбулося незабутнє свято – перший випускний «Прощавай, малятко!» у групі «Мальви». Урочиста, яскрава зала, чарівні дівчатка у вишуканих сукнях, елегантні хлопчики, схвильовані батьки ,вихователь та вчителі. На обличчях дітей – усмішки. Вони так чекали та готувались до цього дня, чи не найвидатнішої події у їхньому житті. Дошкільники з своїми мріями і уподобаннями, які вміють читати і рахувати, співати і танцювати, дружити і допомагати, залишили стіни рідної групи. Діти подарували батькам, працівникам школи, гостям святковий настрій. Вихователь показав хроніку життя дітей від перших днів перебування у групі до закінчення. Випускників вітали адміністрація дошкільного закладу, молодші вихованці,батьки, вчителі, гості.

На згадку про садочок випускники отримали дипломи від завідувача та подарунки .    Випускний бал пройшов цікаво і весело. Яскраве підтвердження того – бурхливі емоції всіх його учасників. Сподіваємося, що незабутнє враження від свята залишаться у наших випускників на все життя!

Прощання з початковою школою

Випускний – це завжди свято. І не важливо, чи це 11-ий, чи 4-й. У будь-якому разі – це певний рубіж, підведення підсумків та сподівання чогось нового, незвіданого.

25 травня 2018 року в учнів 4 класу під керівництвом Стасюк О. М. відбулося свято прощання з початковою школою.

З яким нетерпінням чекали четвертокласники цього свята. Старанно готувалися: вчили пісні, вірші, готували неймовірні номери.На свято завітало багато гостей. Випускники усім продемонстрували, чому вони навчилися та як здружилися протягом чотирьох років. У дитячих оченятах світилася радість, а на очах батьків виступали сльози любові та гордості за своїх дітей.

День матері

Слово "мати", "мамо", "матуся" завжди асоціюється у нас з любов'ю, добротою, ласкою. Мати - найближча людина, яка піклується про нас, незалежно від нашого віку, статусу, сімейного стану, майже єдина людина, яка любить нас безумовною, щирою любов'ю.

Кожної другої неділі травня в Україні відзначається поважне свято - День матері.

Напередодні цього свята 11 травня учні 6 класу разом із вчителем інформатики Мельник Н.Г. та вчителем музики Пурій З.С. підготуавали виступ "Тобі матусенько низесенько вклонюсь!"Діти ставили сценку, декламували вірші, співали пісні.Також пролунали пісні у виконання учнів 2,3,7,8 і 9 класів. Усі матері були зворушені і вдячні за привітання своїх дітей.

Розпис пряників

Талановиті господині вже давно займаються розписом пряників. Розпис пряників — це приємне проведення часу для новачків. Однак професіонали цієї справи відносять це заняття до творчості. Саме до такої творчості могли доторкнутись учні початкових класів Тростянецького НВК напередодні свята матері.

Майстер-клас  для діточок, а їх зібралось не мало, провела Оля Бутор, яка розповіла присутнім про виготовлення пряничного тіста, глазурі, а також про смакові барвники.

Учні розписували пряник у формі квітки і серця. Діти отримали можливість відчути себе справжніми кондитерами, спробували малювати «смачними фарбами» і надалі скуштувати красиві і смачні пряники власного виробництва.

 

8 ключів БУКВОРДСУ

З метою популяризації сучасної дитячої літератури та підвищенню читацьких інтересів учні Тростянецького НВК відвідали дитячий книжковий форум у Львові. Школярі залишились задоволеними, що мали можливість придбати книги улюблених авторів, а також взяти участь у різноманітних квестах.

МАНДРІВКА У ЗООПАРК

      5 травня 2018р. учні 1 класу Тростянецького НВК Миколаївського району побували на екскурсії у зоопарку с.Меденичі Дрогобицького району «Лімпопо».

      З нетерпінням та цікавістю очікували учні 1 класу поїздки до зоопарку «Лімпопо». Ось і здійснилась їхня довгождана мрія. Батьки та класний  керівник Кіричук А.Б. організували поїздку до с. Меденичі. Школярики із захопленням розглядали тваринок, цікавих пташок. Сміялись з дотепних витівок мавпочок, годували кізочок, козликів, лам та поважних лебедів. Спостерігали за тиграми, левами, ведмедями. Розважались на ігрових майданчиках зоопарку.

Задоволені та повні вражень повертались діти додому після цікавої та змістовної екскурсії до тваринного світу природи.

А.Б. Кіричук,

класний керівник 1 класу

 

ПРОЩАВАЙ, БУКВАРИКУ!

04.05.2018р. у Тростянецькому НВК учні 1 класу виступили на святі «Прощавай, Букварику!». Допомагали у проведенні свята класний керівник А.Б.Кіричук, вчитель музики З.С.Пурій та учні 5 класу.

       Сцена актового залу Тростянецького НВК розквітла від пишного різнобарв’я квітів та веселих та допитливих школяриків 1 класу. Зал повний від гостей : батьки, друзі, родичі та учні початкової школи – всі прийшли порадіти першим здобуткам у нелегкій праці Країни Знань. Урочисто лунають слова подяки першій книжечці Букварику (Маланяк Ю.), перегукуються мелодійні пісні, кружляють у весняному таночку дівчатка. Ось на сцену виходить казкова Фея (Доскочинська Н.), яка попросила учнів знайти загублені пелюстки з буквами на казковій поляні.  Діти радо взялися їй допомогти: відгадували загадки, розказували вірші про вивчені літери, виконували  завдання від Читанки (Місюрак А.), Математики (Курач А.) та Рідної Мови (Горожанської А.), сміялися з веселої сценки, яку підготували учні 5 класу. 

       Глядачі з захопленням аплодували учням 1 класу за подарований хороший настрій.  З хорошими побажаннями виступила директор школи М.Б.Герус.

Кіричук А.Б.

Вчитель початкових класів

 

Лінійка-реквієм "Чорнобиль немає минулого"

26 квітня- це найтрагічніша дата в історії нашого народу. Адже цього дня 1986 року сталася жахлива подія - вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС. У Тростянецькому НВК відбулася загальношкільна лінійка, присвячена цій даті. Ми завдячуємо життям людям, які першими прийняли на себе страшний удар, який завдала людству ядерна енергія, що вийшла з- під контролю.

  Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих під час трагедії. Звернулася до учнів школи директор

Герус М.Б., яка підкреслила, що захід є проявом того, що ми завжди будемо пам'ятати про ті події, про подвиг героїв, які ризикуючи своїм життям, кинулись у пекло.

“Get Together”

27 квітня у Тростянецькій школі відбулося свято англійської мови.   В ньому взяли участь учні 2-8 класів під керівництвом вчителя англійської мови Поліщук Н.М. та вчителя музики Пурій З.С.

        Учні 2-4 класів виконали пісні-привітання, лічилки, веселу пісню “The Wheels on the Bus”, пісні про півника, про сніжинки, про павучка Incy, Wincy Spider. Учні 5 класу співали реп пісні та відому англійську пісню        “ The More We Get Together.” Молоді артисти 7 класу майстерно інсценізували казку “ Білосніжка та Cемеро Гномів” та учні 8 класу – казку  “Frog and Toad.” Учень 6 класу  заспівав пісню “Twinkle, Twinkle, Little Star.” 

    Школярі ніколи не залишаться байдужими, якщо те, що вони роблять, буде пов’язано зі світом казки, фантазії, гри і тим, що є їм близьким. Свято було наповнене іграми, віршами, піснями, які не тільки забезпечують потребу учнів у відпочинку та русі, а й забезпечують тренування навчального матеріалу, сприяють встановленню дружніх стосунків у групі, підвищують зацікавленість у діалозі з ровесниками саме іноземною мовою.  

 

Тиждень правових знань

У школі пройшов тиждень правових знань.

Метою тижня правових знань було формування правової свідомості, системи правових уявлень і переконань у школярів, прищепленням учням поваги до прав і свободи людини, забезпечення знання й виконання ними законів, підвищення рівня правової культури учнів, попередження асоціальних проявів серед неповнолітніх.

  Було проведено низку заходів, таких як:

    -Експрес-гра "Право, обов'язок, свобода та відповідальність" з учнями 7-8 клас;

   - Правова гра "У Королівстві Феміди" (9 клас);

   - Гра "Правовий Олімп"  (5-6 кл.);

    - Виховні години "Обов'язки та відповідальність батьків за виховання дитини" (класні керівники 1-9 класів).

Показовий день цивільного захисту

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 13 квітня у Тростянецькому НВК  відбувся  День цивільного захисту.

Метою семінару було удосконалення своїх теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірити здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.

Уранці школярі і вчителі зібрались у спортивному залі на урочисту лінійку, де директор школи М.Б.Герус оголосила план проведення Дня цивільного захисту. Також виступили завідувач сектору з питань цивільного захисту Миколаївської РДА Б.С. Більський і провідний фахівець Миколаївського РС І.В. Томілов. 

 Програма  Дня цивільного захисту в школі була цікавою й насиченою. Гості відвідали показове заняття у дошкільній групі «Мальви»  «Безпека на дорозі та в природі»  (підготувала вихователь Яценко У.І.); урок з елементами гри у 3 класі  «Квітка вогню. Пожежа вдома» (підготувала Братчик О.Р.); відкритий урок у 7 класі «Небезпечні предмети та речовини» (підготувала Мельник В.С.) та показове заняття у 9 класі з елементами тренінгу «Психологічний вплив на дитину різноманітних небезпечних чинників» (підготувала Пурій З.С.). Також соціальний педагог Пурій З.С. підготувала презентацію «Психологія поведінки у НС». Яворів І. В., старший майстер циклу практичної підготовки ознайомив учасників семінару з  організацією захисту учасників освітнього процесу та проведення об’єктового  тренування в ЗЗСО.

  Протягом дня учні та гості мали змогу оглянути  інформаційно-довідковий куток та виставку робіт учнівської творчості. 

Останнім етапом Дня ЦЗ за сигналом було проведено оповіщення учасників освітнього процесу про пожежу на території школи. Учні під керівництвом учителів організовано, без паніки, згідно з планом евакуації покинули приміщення школи та вийшли на подвір’я навчального закладу. Завершенням проведення Дня цивільного захисту стала підсумкова  лінійка, на якій були підведені підсумки проведення показового Дня цивільного захисту.

 Показовий День ЦЗ був проведений на достатньому організаційно-методичному рівні. Успіх його великою мірою залежав від його завчасної підготовки, чіткого керівництва, підбору заходів та правильного визначення складу учасників. Педагоги обмінялися досвідом в організації навчальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, а школярі отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці.

 

Весело проводим весняні канікули

Учні 6 класу на весняних канікулах  разом із класним керівником Мельник Н. Г. відвідали кінотеатру Планета Кіно у м. Львові і переглянули фільм "Складки часу". Діти з величезним задоволенням спостерігали за основним персонажами. А також мали можливість показати свою майстерність з катання на ковзанах.

 Учні з залишились задоволеними й переповнені позитивними емоціями.

 

Зустріч з письменником Володимиром Шовкошитним

З нагоди проведення 12 книжкової толоки 2018 року у м. Миколаєві 16 березня у Тростянецькому НВК відбулася зустріч з письменником Володимиром Шовкошитним.

Володимир Федорович Шовкошитний — український поет, прозаїк, публіцист, громадський, політичний та державний діяч, доктор філософії в галузі політології, народний депутат України І скликання, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, президент Міжнародної організації «Союз Чорнобиль» (1990–2003), один із засновників Української екологічної асоціації «Зелений світ», перший заступник Голови Національної спілки письменників України (НСПУ). Автор роману-дилогії «Кров – свята», присвяченого діяльності Української повстанської армії під час Другої світової війни. Народився 16 липня 1956 року в с. Світанок Переяслав-Хмельницького району Київської області. Живе у Києві.

Його вірші різні, бо в них багато життя. В них багато почуттів, емоцій і все це щире й правдиве до болю. Він уміє читати свої тексти. Його можна слухати і слухати. Бо вміє достукуватися до глибини людської душі.

Охочі придбали книги, на яких автор залишив свої побажання.

 

Шевченківські дні у школі

 «Шевченкове слово – то кришталево-чисте свічадо. Багато часу минуло від того дня, коли українка-кріпачка дала світові генія, але він не віддаляється, а наближається до нас».

16 березня у Тростянецькому НВК відбувся шкільний етап конкурсу поезії Т. Г. Шевченка. Учасники декламували вірші поета.

 

            Кращі виконавці братимуть участь у конкурсі серед шкіл Тростянецької ОТГ.  

Березневе свято для матусь

    З метою виховання почуття глибокої поваги і шани  до жінки, 13.03.2018 р. у нашому НВК група «Мальви»  підготувала захід " Березневе свято для матусь" до Дня весни та жіночності. Цей день був наповнений щирими та ніжними привітаннями, які підготували малята . Діти читали поезії, зачаровували мелодійним співом та чудовими танцями, підготували цікаві сценки. У цьому їм допомогли вихователь Яценко У.І.,  муз керівник Лешковят Т.І. та помічник вихователя Кундик О.М. В кінці свята діти подарували своїм матусям і бабусям листівки та квіти, зроблені своїми руками. Вихователь також не забула і про своїх маляток. Вони також отримали свої подаруночки.

Вшанування Кобзаря

   9 березня 2018 року учні 1 класу Тростянецького НВК провели флешмоб у сільській бібліотеці до вшанування 204 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.

 Радо зустріла школярів бібліотекар с. Тростянець Тимчишин Люба Сергіївна, яка завела їх у царство книг. Розповіла про життя та діяльність видатного українського поета. Класний керівник учнів Кіричук Анжела Богданівна розказала про створення книги «Кобзар» та чому саме так назвав свою збірку поет. Зацікавлено розглядали діти виставку підібраних книг про Т.Г.Шевченка та його твори для дітей. Школярі продекламували вірш Лесі Храпливої «Тарас Шевченко». Урочисто лунали пісні «На Тарасовій горі» та «Зацвіла в долині червона калина».

  Радісно повертались учні після цікавого уроку до школи і відчували   свою причетність до великого митця України.

Кіричук Анжела Богданівна,

 

Вчитель Тростянецького НВК

Семінар учителів початкових класів та музичного мистецтва

  07 березня 2018 року у Тростянецькому НВК відбувся семінар вчителів початкових класів та музичного мистецтва «Інтегрований підхід на уроках естетичного циклу ». Гостями семінару стали вчителі початкових класів, музичного мистецтва Тростянецької ОТГ та методист відділу освіти Фарат Л.М.

  Запрошені  відвідали  інтегрований урок образотворчого та музичного мистецтв «Ритми та мелодії весни. Диво-птиця». Учні малювали та декорували чарівну пташку,показали свої знання з музики та нотної грамоти у вигляді гри та вправ. Гості семінару брали активну участь у цікавих завданнях уроку. Всі були вражені творчою  атмосферою, яка панувала в класі.

  Не менш захоплюючим був і виховний захід «Птахи на крилах весну принесли!», де присутні могли потрапити у справжню казкову історію із життя пернатих друзів у різні пори року.

Закінчився семінар аналізом проведених заходів та підведенням підсумків.

 

Зустріч з представниками Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

          28 лютого у приміщенні Тростянецького НВК директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин, головний спеціаліст відділу «Миколаївське бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тарас Сагайдак в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право» провели інформаційно-просвітницький захід для педагогічного складу Тростянецького НВК, старост Тростянецької об’єднаної територіальної громади.

            У ході заходу було висвітлено ряд питань, зокрема Марія Николаїшин розповіла про структуру системи безоплатної правової допомоги, її основні завдання, цінності та перспективи розвитку. Також ознайомила учасників заходу з «інструментами місцевої демократії» в умовах вже створеної об’єднаної територіальної громади, схематично, на прикладі підготовленої презентації проаналізувала та проінформувала щодо реформ та ініціативив уряду у соціальній сфері. Крім цього, на прикладі реальних фактів та норм закону розкрила зміст питання запобігання корупції та виникнення конфлікту інтересів.

           Тарас Сагайдак ознайомив присутніх з історією становлення системи безоплатної правової допомоги, порядком отримання безоплатної первинної та

вторинної правової допомоги та основними змінами у Законі України «Про безоплатну правову допомогу». Розповів про основні зміни у процесуальному законодавсті в частині здійснення представництва в суді виключно адвокатами та подачі позовних заяв до суду.

           Наприкінці заходу учасники та дирекція школи висловили бажання у проведенні спільних заходів та більш тісній співпраці із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділом «Миколаївське бюро правової допомоги».

 

" Мова наша - сонце наше"

   Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен у першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - мова. Цьогоріч у святкуванні Міжнародного дня рідної мови школярі Тростянецького НВК проявили багато креативу. Учні 7 класу зі своїми наставниками Мельник В.С. та Бугою О.В.провели свято " Мова українська - пісня солов'їна ". Із захопленням учні та вчителі вслухалися в чарівні мелодії пісень про мову у виконанні Говенчук Тетяни та Охапської Тетяни, виразне декламування поезії про калинову й барвінкову, спостерігали за майстерною грою акторів-учнів у казці про частини мови. Присутні з цікавістю переглянули відеопрезентацію до Дня рідної мови " Мова наша - сонце наше". Члени гуртка "Рідне слово" підготували проект "Мово українська, гордосте моя". А завершилося свято танцем "Мова єднання".

Усі присутні зрозуміли, що наша мова мальовнича, поетична, зручна. Адже саме вона першою засвоюється дитиною і залишається рідною на все життя. Вона пов'язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Небесна сотня

1 9 лютого у Тростянецькому НВК пройшла урочиста лінійка-реквієм « Небесна Сотня в вирій полетіла…». «Хай пам'ять всіх вбитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснаги для зміцнення власної держави, власній землі». –звучали  зі сцени слова ведучих. Учні 5 класу читали вірші; присутні переглядали відео сюжети, які були присвячені Героям Небесної Сотні, а завершилася лінійка-реквієм хвилиною мовчання.

День Святого Валентина

 

 

14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито

говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання. Сьогодні також

можна приділити більше уваги, потурбуватися про близьких та друзів…

 У Тростянецькому НВК у цей холодний лютневий день на душі тепло як

ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики.

Педагог-організатор Братчик О.Р. і активісти школи організували святковий

вечір для учнів старших класів. Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні

танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник

переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і

кохання.

Екскурсія до Львова

 

Учні 8 класу разом з класним керівником Цофою О.І. відвідали кінотеатр "Форум Львів" і переглянули 4D фільм. А також із радістю та цікавістю гуляли вуличками Львова, адже тут - у старовинній частині міста досі витає атмосфера таємничості, а ще солодко-гіркий запах знаменитої львівської кави. Усі щасливі та радісні повернулись до рідної домівки, залишивши приємні спогади про екскурсію Львовом.

.

Благодійний ярмарок

  Учні та колектив Тростянецького НВК 21 січня взяли участь у фестивалі «Коляди і пампуха» у Народному Домі  с.Стільська.  Діти 7-9 класів виступили вертепом та брали участь у благодійному ярмарку. Отримані кошти з  ярмарку були передані дітям, які потребують допомоги. Діти отримали багато позитивних емоцій. І були раді з того, що роблять щось потрібне і корисне; формують у собі активну громадянську позицію людей, небайдужих до потреб та проблем інших. 

Відзначення Дня Соборності України

   З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України у Тростянецькому НВК з 22-26 січня вчителем  історії організовано ряд заходів:

- загальношкільна лінійка «День Соборності та Свободи України» 22.01.18р. Цофа  О.І.;

- книжково-тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці. «Українські громадські діячі у формуванні ідей Соборності України»- 23.01.18р. Гринишин Л.М.;

- виховні години   «Століття IV Універсалу: історія й привід замислитися» з учнями 5-9 класів. 26.01.18р. класними керівниками  ;

- перегляд документального фільму « Історія української державності 1917-1921 рр.» 24.01.18р;

- конкурс малюнків «Я славлю свою рідну країну»- 25.01.18р. Дмитрів Г.Я.

 

Свято-вистава "Рукавичка"

26 грудня 2017 року учні 1 класу Тростянецького НВК провели свято-виставу "Рукавичка".Інсценізацію української народної казки підготували вчителі Анжела Богданівна Кіричук, Оприск Оксана Ярославівна та вчитель музики Пурій Зоряна Стефанівна.

Чарівний світ казки заполонив маленьких глядачів.Казкові герої співали, розповідали про себе, танцювали, дружно допомагали дідусеві та бабусі.За це їх пригостили смачними пампушками.А завершилось дійство новорічними побажаннями.

Свято Миколая

19 грудня 2017 року в Тростянецькому НВК відбулося свято

«Дарунки Миколая», яке підготували учні 3 класу разом із класним

керівником Братчик О.Р. і вчителем музики Пурій З.С.

 Це свято для дітей проводиться кожного року, адже це ще одна

нагода зробити їх щасливими, добрішими, радіснішими. Для всіх

присутніх дане свято стає прикладом Милосердя, Доброти і Любові

до ближнього.

 Найпочеснішим гостем свята був святий Миколай, який уважно

вислухав виступ учнів. Маленькі актори декламували вірші, співали

пісні,танцювали,робили інсценівки.

 Святий Миколай подякував за гарний, цікавий захід. Побажав

малятам міцного здоров’я, гарних успіхів у навчанні, бути

слухняними та творити добро і роздав святкові подарунки дітворі.

Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх,

якою великою справою є дарувати один одному любов та доброту.

Ой хто хто Миколая любить

   18.12.2017р з великою радістю та веселістю відбулося свято Миколая у нашому НВК в групі «Мальви». Малята з нетерпінням чекали на Святого. Вони дуже хотіли отримати гарні подарунки, тому підготували віршики, в яких просили у Господа миру для рідної землі, в Миколая – здоров’я для батьків. Чудові дівчатка-сніжинки танцювали свій таночок. Діти співали пісеньки. Хлопчики-сніговички також підготували свій веселий танець. Допомагали їм у цьому вихователь Яценко У.І., яка виконувала роль Зими, та  музичний керівник  Лешковят Т.І. На свято завітав і Чудотворець Миколай та роздав діткам солодкі подарунки.У залі панувала чудова передсвяткова атмосфера.

Уроки плавання у Тростянецькому НВК

Позитивний досвід плавання відомий давно. Діти можуть плавати, починаючи з п’ятого дня після народження. Цей вид спорту має оздоровчий та лікувальний характер, допомагає загартуватись, сприяє розвитку основних рухових навичок у діток.

  Учням Тростянецького НВК пощастило відвідувати безкоштовно уроки з плавання у  СОК «Ювілейний» м Миколаєва.

  Під наглядом тренера Жируна Д.С. діти навчились виконувати вправи «Поплавок», «Зірка», ковзання на грудях та спині.

  Учні дуже задоволені, що мають можливість  відвідувати ці уроки.

 

Акція "16 днів проти насильства"

     Учні Тростянецького НВК приєдналися до участі в Міжнародній акції  «16 днів проти насильства», яка проходить щороку з 25 листопада по 10 грудня. Дати проведення акції є символічними. Вони створюють ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок, дівчат, звернути увагу до проблеми  насильства у сім’ї та як з цим боротися, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

         Соціальним педагогом Пурій З.С. була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи на збільшення знань про всі форми насильства, звернення уваги учасників навчально-виховного процесу до цієї проблеми  у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести  до насильства або запобігти його вчиненню. Адже найвищою цінністю будь-якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека.

         Акція розпочалась із створенням інформаційного стенду у вестибюлі школи . У шкільній бібліотеці представлена тематична книжкова виставка «Стоп насильству». На загальношкільних батьківських зборах соціальний педагог висвітлила проблему «Жорстокість дитини : чому і що робити?». На інформаційній лінійці Зоряна Стефанівна ознайомила учнів з проблемою насильства в Україні та оголосила план заходів під час проведення акції. У конкурсі малюнків «Світ без насильства» взяли участь 21 учень та колективна робота учнів 5 класу. Учні 7 класу підготували та розповсюдили буклети «Попередження насильства в учнівському середовищі».

На «годинах соціального педагога» проведено : бесіда «Вчимося жити в злагоді» (1-2 кл.), психологічна гра «Мандрівка у країну сонячних зайчиків» (3-4 кл.), заняття з елементами тренінгу «Вчимося жити у світі дружби»(5-6 кл.), «Життя без насильства» (7-8 кл.), інтерактивне заняття «Загадковий світ душі людської» (9 кл.).  Учні 1-4 кл. переглянули мультиплікаційний фільм «Корисні підказки»,  учні 5-7 кл. - соціальні відеоролики «Жорстокість серед підлітків», учні 8-9 кл. – презентацію «Торгівля людьми. Причини та наслідки торгівлі людьми» та відеофільм «Станція призначення - життя». Учні 9 класу підготували інформаційну лінійку «Зупинимо СНІД, допоки він не зупинив нас». Позитивне враження на учнів справила казкотерапія у 4 класі (адже казкотерапія  добре долає у дітей високий рівень тривожності, різноманітні страхи, агресивність, адаптує до різних дитячих колективів) та мандалотерапія (5-9 кл.) проведена з метою зняття емоційного напруження та розкриття творчого потенціалу. Також відбулося діагностування з метою вивчення обізнаності учнів про насильство, соцопитування «Моє ставлення до ВІЛ-інфікованих», пілотажне дослідження «Мої права».

 

Сподіваємось, що участь у акції «16 днів проти насильства » допоможе зменшити рівень агресії та жорстокості у шкільному колективі, а також учні будуть відповідальніше ставитись до свого здоровя.

Тиждень правових знань

     В рамках тижня правових знань у Тростянецькому НВК проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів, які спрямовані на забезпечення захисту дитини, прищеплення учням поваги до прав і свободи; забезпечення знання й виконання ними законів. Вчителем правознавства Цофою О.І. був підготовлений урок з використанням мультимедійних технологій "Декларація прав людини - права і обов'язки кожного" для учнів     5-9 класів. А також для учнів 5-9 класів було організовано зустріч з представниками ювенальної превенції Миколаївського відділу поліції; де діти мали можливість дізнатися про види правопорушень та їх наслідки. 

  Вчитель правознавства Цофа О.І з учнями 9 класу провела конкурс "Юридичний футбол", на якому учасники команд продемонстрували знання законів, вміння розв'язувати правові ситуації. Активними учасниками конкурсу були такі учні: Корецький Степан, Телішевський Михайло, Здреник Юрій, Кучук Максим, Данилів Дмитро

Зустріч з воїнами АТО

01 грудня у Тростянецькому НВК відбулася зустріч із учасниками АТО батальйону "Тризуб" ім. С.Бандери. Позивний Беркут разом із побратимами розповіли дітям про події і ситуації, які відбуваються на Сході України. Діти мали змогу поставити запитання, які їх цікавили. Зустріч була дуже схвильованою і цікавою.

  На завершення усі урочисто виконали Гімн України.

До нас завітала Осінь

16 листопада 2017 р. вихователь групи «Мальви» Яценко У.І. підготувала чудове осіннє свято «До нас завітала Осінь!»

 

 Маленькі артисти дивували гостей різноманітними костюмами,        сценкамивеселими піснями та чудовими віршиками. Вони весело грали гру «Збери правильно овочі» .У залі панувала весела атмосфера.А завдяки музичному керівникові Лешковяту Т.І. свято вийшло колоритним і милозвучним. 

Клуб вихідного дня

  Змінюються покоління та люди. Однак театр і сьогодні приносить глядачам радість, допомагає  їм подивитись на тисячі варіантів людських стосунків.

 У неділю 5 листопада класними керівниками  5-9 класів  у Тростянецькому НВК була організована поїздка у Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії  Крушельницької на виставу «Попелюшка» .

 

  Учні мали можливість відкрити для себе неймовірний та безмежний світ театру, аналізувати вчинки акторів, сприймати багатогранність життя. Адже мистецтво впливає на внутрішній світ людини, на її розум, почуття та емоції.

 УПА.Відповідь нескореного народу.

На 14 жовтня припадає велике релігійне свято Покрови Богородиці. Воно має важливе історичне значення, бо саме цей день вважається Днем утворення Української Повстанської Армії, а також Днем українського козацтва.

  Напередодні цього свята був проведений захід "УПА.Відповідь нескореного народу", який підготували вчитель історії Цофа О.І. та вчитель музики Пурій З.С. На цьому заході ведучі Мисик Юля та Черезова Яремія пригадали героїчні сторінки нашої історії, учні 8 класу читали патріотичні вірші, а учні 6 класу співали пісні присвячені повстанцям та героям України.

  Усі присутні мали змогу переглянути документальні відеоролики про діяльність УПА. Захід завершився вшануванням пам'яті воїнів УПА та хвилиною мовчання та виконанням гімну. 

     День вчителя

 

Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День працівників освіти. День, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів. 
     Відбулося таке свято і в
Тростянецькому НВК. В актовій залі зібрався весь педагогічний колектив, а учні 9 класу разом із педагогом-організатором Братчик О.Р. і вчителем музики Пурій З.С. підготували чудові концертні номери й привітання. На розсуд глядача були представлені веселі сценки з життя вчителів. Особливо запам’ятався  номер «Шкільне життя» з Катериною Осадчою,яку неперевершено зіграв Дереш Іван. Також випускники підготували чудову стінгазету для всіх педагогів школи.

   Чудовий настрій і заряд енергії отримали вчителі від сяючих очей учнів і  від їхніх посмішок. 

 

Хочемо побажати всім працівникам освіти 
     Щастя і здоров’я міцного! 
     Учнів вдячних! 
     Чистих світанків, 
     Сонячних ранків! 
     Промінь сонця 
      в кожне віконце! 
     Ніжної ласки, 
     Душевної казки, 
     Щастя без ліку 
     І довгого віку!

Funny Summer

12.06.17 відбулося закриття англомовного табору, який працював протягом двох тижнів на базі Тростянецького НВК.

Діти мали гарну можливість спілкуватися англійською мовою у вільній, невимушеній формі. Кожного ранку проводилася ранкова зарядка. Були організовані спортивні змагання на стадіоні, рухливі ігри на свіжому повітрі. “Я малюю літечко”—назва конкурсу малюнків на асфальті. Учні вивчали англійські пісні і застосовували їх у ігровій формі.

І змагання. змагання, змагання. Саме вони викликали великий інтерес у учнів. Всі види діяльності проходили у цікавій ігровій формі.

Літній табір—це не продовження школи.Це веселе літечко.І після двох тижнів, проведених у літньому таборі, діти можуть сказати, що англійська мова—це цікаво і корисно.

Прощавай, малятко!

“Як ми святкували Великдень”