Звіт директора за 2021-2022навчальний рік

 

 

Звіт директора ТростянецькогоЗЗСО І-ІІ ступенів

Герус Мар’яни Богданівни

перед педагогічним колективом та громадськістю

 за 2021-2022 навчальний рік

 

Шановні колеги, батьки! Закінчився навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу Тростянецького ЗЗСО І-ІІ ступенів, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2021-2022 н.р.

Почну свій виступ з кількох цитат відомих людей про школу. Школа – це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє. ( Анрі Барбюс – французький письменник, журналіст, громадський діяч). Школа – не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи – виховання здібностей. (Василь Сухомлинський – український педагог-новатор, письменник).

Потужну державу і конкурентноздатну економіку створює згуртована спільнота творчих особистостей, відповідальних громадян, активних і підприємливих. Здається, це просто і зрозуміло. Питання тільки в тому, де взяти таких громадян.

Міністерство освіти та науки стверджує: таких громадян можна тільки виростити. Так, перші враження про себе і про світ дитина отримує в сім’ї. Але її особистість, громадянська позиція, моральні якості, соціальні контакти формуються під час першої системної самостійної діяльності – упродовж навчання.

Тому центральну роль у вихованні громадянина, який є особистістю, патріотом та інноватором, має виконувати система загальної середньої освіти – Нова українська школа. Вона має не просто реагувати  на зміни, які відбуваються у суспільстві – вона має стати авангардом, рушійною силою цих змін.

Я, як директор Тростянецького ЗЗСО І-ІІ ступенів, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувалася Статутом ЗЗСО, Правилами внутрішнього  трудового розпорядку, посадовою інструкцією директора Тростянецького ЗЗСО І-ІІ ступенів, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, законодавчими документами України та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника  закладу загальної середньої освіти.

 

Загальна інформація про навчальний заклад

 

Тростянецький ЗЗСО І-ІІ ступенів є комунальною власністю Тростянецької сільської ради Стрийського району Львівської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Тростянецької сільської ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля Тростянецького ЗЗСО І-ІІ ступенів прийнята в експлуатацію у 1952 році. Добудова здійснена у 1994 році. У лютому 2021 року Тростянецький НВК перейменований на ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІ СТУПЕНІВ. У 2021-2022 н.р. у шкільному підрозділі працювали 21 педагог та 8 працівників. У ЗЗСО в цьому році навчалося 125 учнів, у 9 класах, середня наповнюваність класу становить 14 учнів. У початковій ланці 4 класи, навчалося 59 учнів, у 5-9 класах – 66 учнів. У дошкільному підрозділі виховувалось 16 дітей.

 

Кадрове забезпечення

 

Василь Сухомлинський говорив: «Програми в усіх школах одні й ті ж, підручники однакові, але школи  різні, тому що різні вчителі. Школа – це передусім учитель. Особистість учителя – наріжний камінь виховання».

  Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педагогічних працівників. У 2021-2022 навчальному році штатними працівниками школа була забезпечена на 100%. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики.  Час диктує все нові  вимоги до вчителя, тому доречним  зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. Однією з умов атестації педпрацівника є вміння користуватися комп’ютером. Усі вчителі Тростянецького ЗЗСО І-ІІ ступенів пройшли навчання за програмою Intel «Навчання для майбутнього» та Microsoft. Усі вчителі вміють ефективно використовувати ІКТ у своїй педагогічній діяльності. Згідно з концепцією Нової української школи метою освітньої діяльності кожного закладу освіти є не вкладання в голови здобувачів освіти (учнів) якомога більшої кількості знань, а розвиток їх компетентностей (знає, вміє, використовує – опис ключових компетентностей); якість – не питання обсягу знань, а наявність компетентностей, яка згодом дасть їм змогу бути конкурентоспроможними на ринку праці і буде сприяти вихованню громадянина, який є особистістю, патріотом та інноватором.  Атестація педагогічних працівників 2021-2022 навчального року проводилася згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів України та планом заходів з проведення атестації вчителів школи.

У Концепції загальної середньої освіти наголошено, що школа - це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому всю діяльність навчального закладу слід вибудовувати так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника свого життя. 

У 2021-2022н.р. педагогічний колектив працював над проблемою «Удосконалення форм та методів навчання та виховання відповідно до сучасних вимог». Отже, пріоритетний напрям розвитку особистості, здатної до самореалізації, творчого сприяння світу та соціально значущої діяльності лежить у площині розв'язання проблем формування та розвитку життєвої компетентності особистості вихованця та вчителя, технологізації цього процесу. Усе це потребує перегляду підходів до визначення мети, завдань, змісту, методичного забезпечення формування життєвої компетентності особистості. Основою всіх перетворень має стати реальне знання потенціальних можливостей дітей, прогнозування потреб і моделей розвитку життєвої компетентності особистості. 

На початок 2021-2022 навчального року до роботи стали 21 педагогічний працівник,  з них 2 сумісники. 

За якісним складом педагогічних працівників наш навчальний заклад має такі показники: 

 

Спеціаліст вищої категорії – 11 вчителів;

Спеціаліст першої категорії – 4 вчителів;

Спеціаліст другої категорії – 4 вчителів

Спеціаліст – 2 вчителів.

 

Відомості про педагогів за категоріями

 

Спеціаліст

І

категорія

ІІ

категорія

Вища

категорія

“Старший учитель”

“Учитель - методист”

2

4

4

11

6

_

 

 

Розподіл за стажем роботи: 

    Вчителів зі стажем:

До 3 років –   2 особи

До 10 років – 1 особи

До 20 років – 5 осіб

Більше 20 років – 13 осіб

 

Розподіл за статтю:

Чоловіки – 1 особа

Жінки – 20 осіб

 

Пріоритетними напрямками і завданнями освітнього процесу були:

 

1. Створити умови для розвитку творчої самореалізації особистості учня.

 

2. Забезпечити якість освітньої діяльності кожного учасника освітнього процесу. 

 

3. Забезпечити активне втілення в освітній  процес новітніх педагогічних технологій навчання, ІКТ.

 

4. Забезпечити умови для повноцінного фізичного, духовного здоров’я дітей, розвитку особистості дитини відповідно до національних та загальнолюдських цінностей.

 

5. Удосконалювати систему національного виховання та учнівського самоврядування як необхідної форми громадянського виховання. 

 

6. Продовжити роботу із соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потребують корекції розумового та фізичного розвитку.

 

Якість освітнього процесу ЗЗСО, його результати певною мірою залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.

З метою поліпшення фахової підготовки педагогічних кадрів у школі проводилася спеціальна методична робота, яка спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня; сприяла взаємному збагаченню членів 

педагогічного колективу педагогічними знахідками, давала змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку. 

Сайт Тростянецького ЗЗСО І-ІІ ступенів, на якому висвітлюються всі аспекти роботи навчального закладу, інформація для батьків та учнів, постійно оновлюється. 

Складено перспективний  план курсової підготовки та атестації вчителів на 5 років. У 2021/2022 навчальному році всі вчителі згідно з графіком пройшли атестацію педагогічних працівників та своєчасно пройшли курси підвищення кваліфікації.

У 2021-2022 навчальному році атестувалося 4  педагогічних працівників, які за результатами атестації отримали таку фахову оцiнку: 

Герус М.Б., учитель української мови та літератури, атестована на відповідність   раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «старший учитель»; 

Буга О.В., учитель української мови та літератури, атестована на відповідність   раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» ;

Кріль Р.М., учитель фізичної культури, атестований на відповідність   раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «старший учитель»; 

Братчик О.Р.. учитель початкових класів, присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст першої категорії»;

Братчик О.Р., педагог-організатор, присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст другої категорії».

 

Навчальна діяльність учнів та педагогічного колективу

 

Структура навчального закладу відповідає вимогам чинного законодавства, діяльність регламентується Статутом, затвердженим Тростянецькою сільською радою, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Двосторонньою колективною угодою між адміністрацією та профспілковим комітетом закладу. Відповідно до вищезгаданих законодавчо-нормативних актів в Україні кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

 Навчання в ЗЗСО організовано за навчальним планом основної школи з українською мовою навчання з вивченням однієї іноземної мови.  У 2021-2022 навчальному році 5-9 класи  навчалися за новим Державним стандартом, який передбачає нові навчальні плани.

Навчальна діяльність педагогічного колективу Тростянецького ЗЗСО протягом 2021/2022 навчального року здійснювалась згідно з навчальним планом, за навчальними програмами, підручниками та навчальними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти та науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах з українською мовою навчання у 2021/2022 навчальному році.

Усі навчальні програми за 2021/2022 навчальний рік виконано у повному обсязі.

У 2021-2022 н.р. у школі організовано інклюзивне навчання для учнів з особливими освітніми потребами (5 клас).

Одна учениця 5 класу навчалася на індивідуальній  формі навчанні.

Велика увага у ЗЗСО приділяється охопленню дітей навчанням. Так у  2018-2019 н.р. навчалося 117 учнів, а група ДНЗ налічувала 13 дітей.  У 2019-2020 н.р. навчалося 123 учні та виховувалося 19 дітей у дошкільній групі «Мальви». У 2020-2021 н.р. навчалося 122 учні та виховувалось 13 дітей у дошкільній групі «Мальви». У 2021-2022 н.р. навчалося 125 учнів та виховувалося 16 дітей у дошкільній групі «Мальви». Тенденція зростання присутня. Учні 1-4 класів навчалися за програмою нового Держстандарту початкової освіти. Для першокласники були створені всі необхідні умови : обладнано ігровий куточок, організовано психологічний супровід. Увесь рік вони знаходилися під пильним наглядом з боку адміністрації, соціального педагога. Всього 2021-2022 навчальний рік Тростянецький  ЗЗСО І-ІІ ступенів закінчило 125  учнів, нагороджено Похвальними листами 13 учнів.

Усі учні ЗЗСО внесені в алфавітну книгу, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям школярів, на що є відповідні документи (довідки, накази по ЗЗСО). Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядаються на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, вчителями.  Єдиним  документом, що підтверджує пропуски занять з поважної причини є довідка від лікаря та дозволяється заява від батьків. Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує ще вдосконалення. Свідченням цього є пропуски без поважних причин окремих учнів.

 

Виховна та позакласна робота

 

Виховна робота проводилася згідно з планом виховної роботи ЗЗСО. Силами дитячого самоврядування під керівництвом класних керівників, учителів, заступника директора з навчально-виховної роботи Шевчук І.А., педагогів-організаторів Братчик О. Р., Верещинська Ю.В.,  були організовані і проведені на високому рівні шкільні свята. 

   Виховна   робота  була спланована  на виконання  Законів України 

„ Про освіту ”, „ Про загальну середню освіту ”, державних, обласних  та районних програм Національної програми патріотичного виховання,  Комплексної програми  профілактики правопорушень у Львівській області, Міжгалузевої програми „ Пізнай свою країну ” і здійснювалася згідно з  Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, плану роботи школи на 2021– 2022 навчальний  рік та методичних рекомендацій щодо організації виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах у 2021 – 2022 навчальному році.

Виховна проблема навчального закладу полягає у формуванні потреби      особистості у самореалізації і самовихованні учнів. 

Головна увага приділялась створенню оптимального соціально-культурного мікроклімату в класних колективах, який сприяв формуванню творчої особистості учнів через організацію різноманітних форм виховної діяльності. 

Для реалізації цих завдань в школі розроблені плани виховної роботи класних керівників та  план методичного об’єднання класних керівників (голова Мельник В.С.). Класні колективи працюють  над вирішенням визначених власних виховних проблем. Також працювали гуртки: вокальний ансамбль «Берегиня»( Пурій З. С.), хор молодших класів ( Пурій З. С.), «Чарівний пензлик»( Дмитрів г. Я.), «Рідне слово» ( Буга О. В.),  туристсько-краєзнавчий гурток  ( Оприск О. Я. ), спортивна секція з настільного тенісу 

( Кріль Р. М.) 

Адміністрація школи  приділяє увагу організації виховної роботи класних керівників. Реалізація завдань з виховної роботи протягом року розглядається на засіданнях  педагогічної ради, нарадах при директорові та методоб’єднанні класних керівників.

       Адміністрацією ЗЗСО та класними керівниками здійснювався щоденний  контроль за відвідуванням учнів. У 2021/2022 навчальному році   не було учнів, які  не приступили до навчання. Проте залишаються випадки відсутності учнів за поясненнями батьків, яких можна було б уникнути. Адміністрацією ЗЗСО та класними керівниками  вжиті заходи  щодо зменшення кількості учнів, відсутніх за поясненнями батьків.

  Протягом 2021/2022н.р. були проведені традиційні тематичні дні, тижні  та свята: 

Свято Першого дзвоника, Квітковий вернісаж, Міжнародний день миру, День вчителя, День захисника України, «Ми козацького роду» , День психічного здоров’я (соціальний педагог Пурій З. С.), Європейський день боротьби з торгівлею людьми,  Всеукраїнський онлайн-квест «Диво барвінкове», челендж «Я люблю українську мову» (Братчик О. Р.), День Гідності і Свободи, День пам’яті жертв голодомору (створено карту пам’яті, участь у відеочеленджі передай свічку пам’яті (Братчик О. Р.), майстер-клас виготовлення різдвяної свічки, декорування імбирних  пряників (Братчик О. Р., Цофа О. І.,  Яценко У. І.), Міжнародний день прав людини (Цофа О. І.),  акція «16 днів проти насильства» ( Пурій З. С. ), свято Миколая ( Гусар О.С. ), Різдвяні свята (Буга О. В. ), День Соборності України,зустріч з фахівцем ЦЗД ГУ ДСНС України «Небезпечні знахідки», тиждень національно-патріотичного виховання (атр-акція «Україна - єдина країна», акція «Метелики пам’яті», День героїв небесної сотні,( Братчик О. Р.), Міжнародний день рідної мови (Буга О. В.), День народження Тараса Шевченка, фотоквест до Дня сміху (Братчик О. Р.) Всесвітній день здоров’я, День землі,  акція «Подаруй воїну Великдень» ( Братчик О. Р. ), заходи до річниці Чорнобильської трагедії «Чорнобиль  - рана і біль»,  День пам’яті і примирення, День матері «Мамі вклонюся до землі», День вишиванки, свято «Прощавай, початкова школо» (Стасюк О. М., Пурій З. С.), випускний у дошкільній групі ( Яценко У. І.), День захисту дітей ( соціальний педагог Пурій З.С., «Прощавай, перший клас» (Кіричук А. Б.), свято Останнього дзвоника., вручення випускникам документів про освіту.

Здійснюється  контроль за станом дитячої злочинності, учнів, схильних до правопорушень, з девіантною поведінкою у навчальному закладі . Ведеться  постійна профілактична робота з попередження та профілактики правопорушень та злочинності. Складено плани спільних заходів зі  службою у справах дітей. Згідно планів та графіків органами внутрішніх справ, фахівцями служби у справах дітей, центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді проводяться профілактичні виїзди, бесіди. Організовано співпрацю з медичними працівниками (сімейним лікарем – проводяться профілактичні бесіди, лекції). Спеціалістами психологічної служби відділу освіти  проводяться консультації з батьками та корекційна робота з учнями. Інформація правоосвітнього характеру та матеріалів про телефони довіри, органи та служби, які надають допомогу неповнолітнім, розміщені в правовому куточку, який знаходиться у доступному для всіх учнів місці.

На виконання Регіональної програми військово–патріотичного виховання молоді та участі населення у заходах оборонної роботи на 2021– 2022роки було організовано вшанування учасників Революції Гідності та Дня героїв Небесної Сотні, у рамках якого проведено: загальношкільну лінійку «Україна – єдина і неподільна держава. Революція гідності», тематичні виставки «Україна - моя Батьківщина», години спілкування та бесіди з учнями «Шлях мого народу до свободи. Герої Небесної Сотні», «Ми нащадки козацького роду». У квітні 2022р.  профілактична  бесіда щодо попередження пожежної небезпеки у місцях перебування учнів.  День цивільного захисту ( проходив дистанційно), класні керівники провели онлайн-бесіди зі своїми вихованцями про  поведінку учнів під час виникнення НС, Тиждень безпеки дорожнього руху, у рамках якого проведено конкурс  малюнків фотогазет, листівок, плакатів на тему “Захист людини у надзвичайних ситуаціях”.  

Формування здорового способу життя здійснювалось через санітарно-просвітницьку роботу, проведення районних, загальношкільних акцій, фестивалів, конкурсів, цикл бесід «Я обираю здоровий спосіб життя». Навчальний  заклад працює за програмою  Школа сприяння здоров’я. З метою пропаганди здорового способу життя проведено акцію «Я обираю здоровий спосіб життя», фестиваль «Молодь обирає здоров'я» , День здоров’я. На шкільних стендах оновлюється інформація з актуальних питань щодо профілактики здорового способу життя.                

У школі  проводилась активна робота з профілактики шкідливих звичок, попередження тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних та психотропних речовин. Проводились інформаційні заходи з питань захворюваності на ГРВІ, грип. Протягом навчального року контролювався стан здоров’я учнів, активізація навчальної діяльності учнів; ціннісне ставлення особистості до себе, сім’ї, родини, людей, праці, природи, мистецтва, суспільства та держави.

Питання виховної роботи систематично розглядається на засіданнях педагогічної ради школи. 

Діяльність педагогічного колективу була спрямована на виховання свідомого патріота, громадянина України, соціально компетентного в нових умовах життя.

Працюючи над реалізацією концепції виховної роботи, педагогічний колектив організовував і проводив різні традиційні заходи.  Були впровадженні і нестандартні форми роботи з використанням інтерактивних технологій. 

     Педагогічний колектив школи у минулому навчальному році належну увагу приділив художньо-естетичному вихованню. Серед проведених заходів адміністрація відзначає виставку-огляд «Квітковий вернісаж». 

Помітних успіхів досягнуто педагогічним колективом у родинному вихованні. Заслуговує на увагу робота класних керівників Кіричук А. Б., Дмитрів Г. Я., Гусар О. С., Стасюк О. М., Буги О. В., Цофи О. І., Гринишин Л. М.,  Мельник В. С., Кріль Р.М. , які базувались на чітко виробленій системі індивідуальної роботи з учнями та їх родинами. 

Педагогічним колективом проведена належна робота по формуванню в учнів здорового способу життя. Повноцінний розвиток дітей можливий лише за умови формування в них навичок здорового способу життя. Активно і ефективно в цьому напрямку працюють вчитель основ здоров’я  Шевчук І.А. та вчитель фізичного виховання Кріль Р. М. Проведено такі заходи:  « Козацькому роду нема переводу», «СНІД - знати, щоб жити», «Увага! Наркоманія», конференція «Шкідливі звички», анкетування та виявлення жорстокості і насильства серед учнів.

Моральне виховання спрямоване на прищеплення і розвиток поваги до загальнолюдських цінностей та іншої людини. Класні керівники та вчителі початкових класів провели в цьому напрямку певну роботу, а саме: бесіди з учнями «Як стати людиною», засідання круглого столу «Культура поведінки сучасної людини».

Серед основних заходів трудового виховання, спрямованого на формування творчої працелюбної особистості, слід відзначити акції «День довкілля», «Допомога пернатим друзям», операції «Листя», « Біля мого будинку», а також створену і діючу систему робіт з самообслуговування та активної участі школярів у підтриманні належних санітарно-гігієнічних умов життя у школі та навколо неї.

Екологічне виховання покликане забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства. Активно працюють в цьому напрямку вчитель біології та класні керівники 1-9 класів, залучаючи учнів до різних екологічних конкурсів, а саме : «Природа і фантазія», « Бережи довкілля», «Птах року».

Давні традиції  в школі має самоврядування учнів, яке сприяє виробленню в учнів організаторських навичок. Один раз в рік проводиться «День учнівського самоврядування», де учні самостійно вчаться працювати. 

Діють у школі різні напрями естетичного виховання - гурток з образотворчого мистецтва « Чарівний пензлик» , на якому учні малюють, виготовляють тематичні композиції тощо.

Залучаємо до проведення виховних заходів  громадськість села, співпрацюємо з Народними  Домом с. Тростянець.

Протягом 2021-2022 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони  праці учасників навчально-виховного процесу». Проводяться зустрічі, інформаційно-роз’яснювальні бесіди з інспекторами служби ЦЗ. 

Важливу роль у вихованні громадянської позиції учнів відігравало учнівське самоврядування.  У школі діє дитяча організація , до складу якої  входили лідери класних колективів. За ініціативою її членів були організовані проекти «Напиши лист-привітання воїну АТО», «Діти - янголи миру», день учнівського самоврядування, заходи з відзначення знаменних дат, здійснювалось керівництво органами учнівського самоуправління у школі педагогом-організатором Братчик О. Р.  

 

Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті заходи щодо попередження правопорушень з їх боку

 

Відповідно до закону України «Про освіту», на виконання «Комплексної програми профілактики правопорушень», «Про затвердження програми правової освіти населення Львівської області», з метою прищеплення поваги до Конституції, прав і свобод людини, попередження правопорушень серед учнів, формування свідомої громадської відповідальності, дисциплінованості учнів у НВК проводиться відповідна робота з попередження злочинності серед неповнолітніх.

Робота з попередження злочинності і правопорушень, запобігання дитячій бездоглядності тісно пов’язана з питаннями правопросвітницької роботи. Реалізація завдань з питання профілактики злочинності та превентивного виховання розглядаються на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, МО класних керівників, батьківських зборах, батьківських лекторіях.

Для проведення профілактичної роботи в школі створена Рада профілактики  на засіданні якої були розглянуті питання:

- січень. Про підсумки роботи щодо виконання у 2022 році комплексної Програми профілактики правопорушень. Досвід роботи класних керівників з учнями девіантної поведінки

- лютий. Про підсумки роботи школи у 2021 – 2022 н.р. зі ССД, громадськими організаціями з питань попередження правопорушень і злочинності, запобігання дитячої бездоглядності

- березень. Про стан роботи школи з питань протидії наркоманії, токсикоманії та психотропних речовин. Про роботу батьків з питань профілактики злочинності правопорушень, запобігання дитячої бездоглядності

- квітень. Про  стан роботи з учнями девіантної поведінки та дітьми що проживають в родинах, які опинилися в СЖО. Про стан відвідування учнями занять.

- травень. Про організацію літнього відпочинку соціально незахищених дітей та  які проживають у СЖО. Звіт громадських вихователів про роботу у ІІ семестрі 2021– 2022 році.

За планами роботи школи та класних керівників проводились заходи з профілактики негативних звичок, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, фактів агресії та жорстокого поводження в учнівському середовищі.  Протягом року  проведено Дні здоров'я з метою профілактики негативних явищ та пропаганди здорового способу життя, які сприяють формуванню здорової нації, відкриті виховні заходи.

Вивчення навчальних предметів з правознавства учнів 9  класу отримують знання щодо відповідальності перед законом за протиправні вчинки. Двічі на рік проведено  «Тиждень правових знань», у рамках якого учні брали участь у виховних заходах, зустрічах за круглим столом, правових брейн – рингах та інших  заходах; біології, хімії, основ здоров’я – з профілактики наркоманії, алкоголізму, тютюнокуріння. Уроки основ здоров’я  сприяють систематизації, узагальненню і поглибленню знань щодо здорового способу життя. У січні проведено бесіду   «Я обираю здоровий спосіб життя» з профілактики СНІДу, у березні конкурс «Молодь проти СНІДу». 

Двічі на рік  поновлено «Соціальний паспорт» пільгового контингенту. 

Проводиться певна робота з батьками ( організовано батьківські лекторії, висвітлюються питання профілактики негативних явищ серед учнів на класних батьківських зборах, під час індивідуальних бесід),  індивідуальна робота з батьками, які потрапили в складні життєві ситуації,та учнями соціально незахищених категорій (інваліди, позбавлені батьківського піклування, багатодітні, СЖО). Педагогічний колектив, працюючи  з такими  сім’ями , знаходить шляхи вирішення проблем, які виникають у процесі виховання .

На виконання Закону «Про середню освіту» до плану роботи школи на 2021 – 2022 навчальний рік включені заходи правоосвітницької роботи  та 

превентивного характеру. Організовано контроль за порушниками шкільної дисципліни.  Протягом року проводилися рейди –  перевірки відвідування школи, зовнішнього вигляду. Щоденно здійснювався контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, проводились заходи в межах Всеукраїнського рейду «Урок». 

 

 

Соціальний захист

 

У 2021– 2022 навчальному році робота  Тростянецького  ЗЗСО з питань соціального захисту незахищених категорій  дітей спланована  окремим розділом і керувалася каталогом урядових та галузевих документів, що забезпечують дотримання законодавства в галузі охорони дитинства, а саме: Законами України  «Про охорону дитинства», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Постановою Кабінету Міністрів України «Про організацію харчування окремих категорій у загальноосвітніх закладах» тощо. Протягом начального року робота з дітьми соціально незахищених категорій була спрямована на створення умов для розвитку творчої особистості як громадянина України, формування майбутнього покоління здатного створювати цінності громадянського суспільства, виховання національної культури, утворення принципів загальнолюдської моралі. Пріоритетними напрямками та принципами у навчанні та вихованні дітей соціально незахищених категорій є:

- виховання свідомого ставленні до свого здоров'я, 

- формування засад здорового способу життя;

- індивідуальний підхід до кожної дитини;гармонія інтересів, потреб і бажань учнів;

- виховання патріотизму, громадських якостей особистості.

Створений банк даних соціально незахищених категорій дітей. 2 рази на рік складаються та поновлюються списки учнів соціально незахищених категорій.   Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Підтримується постійний зв'язок з класними керівниками. На кінець навчального року у Тростянецькому ЗЗСО було: 

- дітей з інвалідністю – 1 учениця;

- дітей-сиріт, дітей, які позбавлені батьківського  піклування – 0 учнів;

- дітей з багатодітних сімей –   53 учнів;

-   дітей, батьки яких перебували у зоні АТО – 3 учнів;

- дітей з малозабезпечених сімей – 7 учнів.

Адміністрація ЗЗСО приділяє увагу організації виховної роботи

класних керівників з дітьми соціально незахищених категорій. Реалізація

завдань з виховної роботи розглядається на засіданнях педагогічної ради,

МО класних керівників та на загальношкільних  батьківських зборах.

Класні керівники  постійно тримають на контролі стан здоров'я і самопочуття всіх дітей. Учитель  фізичної культури  Кріль Р. М. приділяє багато уваги  під час проведення уроків, відповідно до  групи здоров'я з фізичної культури,  дає навантаження згідно  з нормами і рекомендаціями  лікарів.

На кінець року  безкоштовним харчуванням було охоплено 59 учнів:

початкова школа – 59 учнів.

Щоденно вівся облік відвідування учнями школи.  Аналізувалися причини пропусків учнями занять та вживалися заходи. З учнями даних категорій проводилася змістовна виховна робота. Цим  дітям приділялося багато уваги. Усі діти були охоплені гуртковою роботою,  залучалися до участі у різних класних та загальношкільних виховних заходах.

Роботу з соціально незахищеними категоріями дітей проведено згідно з планом роботи на достатньому рівні.

Концепція про права людини, яка набула чинності в Україні, дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку. В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.

Педагогічним колективом школи було вивчено соціальний статус родин і складено соціальний паспорт. 

 Більшість дітей пільгових категорій відвідували  гуртки, брали участь в позашкільних заходах.

 

 Правовиховна, правоосвітня та профілактична робота

 

З метою чіткої організації та підвищення ефективної діяльності педагогічних колективів з формування правової культури та попередження правопорушень, з початку 2021-2022 навчального року у річному плані школи окремим розділом сплановано заходи з профілактики правопорушень та правового виховання серед учнів. Також видано наказ «Про створення Ради профілактики у 2021-2022 н. році». Рада профілактики систематично відслідковує результати роботи з учнями, які перебувають на обліку. Основна мета її роботи - координація зусиль педагогічного колективу, запобігання правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам, що цього вимагали; охорона прав дитини.

План роботи Ради профілактики на навчальний рік виконано, всі проведені засідання оформлено протоколами . На кінець навчального року стан злочинності правопорушень серед учнів такий:

1.      Учнів, притягнутих до карної відповідальності - немає;

2.      Тенденція зросту (зниження) злочинності серед учнів: протягом останніх п’яти років таких випадків немає.

3.      Кількість учнів, які перебувають на внутрішкільному обліку – на початку року – 0, на кінець року – 2;

4.      Кількість учнів, які знаходяться в групі «ризику» - на початку року – 0, на кінець року – 2;

5.      Кількість неблагополучних сімей – на початку року – 0, в них дітей – 0; на кінець року – 0, в них дітей - 0;

6.      Кількість учнів, що злісно ухиляються від навчання – немає.

 

У планах виховної роботи класних керівників заплановано бесіди з правового виховання, бесіди з профілактики правопорушень, тиждень правових знань, робота з батьками дітей, схильних до правопорушень, тематика батьківських зборів з профілактики правопорушень.

Класні керівники у класних журналах заповнювали щодня сторінку обліку відвідування учнями уроків, підбиваючи підсумки відвідування школи кожного семестру.  У школі проводяться рейди у складі учнів та чергового вчителя, під час яких виявляють учнів, які систематично запізнюються на уроки або відсутні 1-2 уроки без поважної причини.  З цими учнями та їх батьками проводяться роз’яснювальні бесіди про неприпустимість безпричинних пропусків уроків.

Питання з профілактики правопорушень підлітків розглядаються:

-  на батьківських зборах;

-  на засіданнях МО класних керівників;

-  на нарадах при  директору та заступникові директора.

У школі продовжує діяти і постійно оновлюється куточок з правових знань. У бібліотеці в наявності є підбір літератури правової та правоосвітньої спрямованості.

 Діти готують доповіді та інформацію про правове порушення та розповідають на класних годинах у інших класах.

 Проведено щорічну  акцію «16 днів проти насильства».

 

 Організація харчування школярів

 

Згідно із чинним законодавством України протягом 2021-2022 навчального року було організовано   харчування для учнів ( безкоштовне для учнів 1 – 4 кл., буфетна система (для учнів 5-9 класів) на базі шкільної їдальні. У 2021-2022 н.р. відсоток дітей, що харчуються становив 48 % від загальної кількості учнів.

З метою систематичного контролю з організації гарячого харчування в школі було видано наказ, призначено відповідальну особу за харчування, за облік дітей, а також бракеражну комісію, яка  суворо контролює виконання вимог щодо організації санітарно - епідеміологічного режиму, недопущення у харчуванні дітей заборонених до реалізації продуктів, виконання санітарно – гігієнічних норм.

 

 

 

Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

 

  Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.  Якісне  медичне  забезпечення учнів та вчителів у закладі  здійснює фельдшерсько-акушерський пункт с. Тростянець.

Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у навчальному закладі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по ЗЗСО. 

Медичне обслуговування працівників ЗЗСО організовано щорічно. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які зберігаються у навчальному закладі.

  Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у навчальному закладі.

 Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються безкоштовним одноразовим харчуванням. У цьому навчальному році безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів було організовано на суму 23 грн.60 коп. 

 

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

 

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу освіти з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації навчального закладу.

Наказом по ЗЗСО призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, сплановані заходи.

  На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У нашому закладі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожний кабінет, спортивна зала має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також  оформлено стенди з безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, електробезпеки, правил дорожнього руху. 

 Окрім цього на передодні весняних та літніх канікул  - дні безпеки дитини: комплексні бесіди з усіх видів дитячого травматизму, пам’ятки  на канікули та виконання правил безпечної поведінки під час відпочинку. У квітні за окремим планом роботи проведено тиждень  з безпеки життєдіяльності школярів та день ЦЗ, акція «Увага ! Діти на дорозі!».

Адміністрацією  школи створюються відповідні умови для безпечної організації освітнього процесу. Питання  щодо учнівського травматизму та безпеки життєдіяльності розглядаються на нарадах при директорові, МО класних керівників.

Одним із основних напрямків в роботі школи є формування навичок безпечної поведінки учнів. З цією метою в навчальному закладі організовано чергування вчителів та чергового класу по школі, проводяться години класного керівника в класах, установлена єдина тематика бесід із попередження дитячого травматизму, цикл бесід «Я обираю здоровий спосіб життя», які сприяють формуванню здорової нації. У класних журналах відведені сторінки для бесід, у щоденниках учнів в наявності  пам’ятки з безпеки життєдіяльності. 

Протягом 2021-2022 н.р.  не зафіксовано випадків  травмування дитини  під час освітнього процесу.

Нами приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Оформляються нові стенди, регулярно вивішуються тематичні стенди до Різдвяних, Великодніх  та інших свят. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються технічним персоналом, своєчасно проводиться обрізка дерев, кущів, побілка бордюрів, скошування трави на газонах.

 

Співпраця з батьками

 

  Виховання учня в ЗЗСО і сім’ї – щоденний нерозривний процес і оскільки це спільна справа сім’ї і навчального закладу, то звичайно велика увага приділяється роботі з батьками. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником ЗЗСО, а тому беруть активну участь в освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаними з національно-патріотичними та родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родинами. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

У школі заведений журнал обліку звернень громадян. На батьківських зборах батьки мають можливість письмово висловити побажання щодо покращення  освітнього процесу. Створена рада школи, на засіданнях якої розглядаються питання навчання і виховання, розвитку школи та поповнення матеріально-технічної бази. Класні батьківські збори проводяться 2 рази на семестр.

Протягом навчального року організовується всеобуч  для батьків із питань правової освіти населення, виконання батьківських обов’язків, відповідальності за життя та збереження здоров’я дітей, профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми,профілактичні індивідуальні бесіди з батьками учнів.

 

Фінансово-господарська діяльність

 

Улітку цього року батьками, учителями, техперсоналом було прикладено багато зусиль щодо підготовки приміщень навчального закладу до нового 2022-2023 навчального року. 

Зроблено:

Зроблено поточний ремонт в приміщеннях школи, відремонтовано кабінети, коридори; 

Закуплено обладнання на 1 клас НУШ (парти, шафа, стільці);

Закуплено та встановлено екран і мультимедійний проєктор, придбано  ноутбук для  1 класу НУШ;

Закуплено фабрика друку та ламінатор для 1 класу НУШ;

Встановлено мультимедійний проєктор у кабінет біології ;

Закуплено комплект парт для кабінету математики;

Придбано меблі (стінки) для кабінетів зарубіжної літератури, англійської мови, математики, для кабінету 3 класу;

Придбано ноутбуки для кабінету біології та 2 класу НУШ; 

Придбано планшет для дітей з особливими освітніми потребами;

Встановлено блискавкозахист;

Встановлено підсвітки над дошками у класах;

Закуплено електроплиту у харчоблок;

Зроблено капітальний ремонт спортивної зали;

Надано матеріальну допомогу та премійовано всіх працівників школи;

Забезпечено нормальні умови функціонування всіх систем життєзабезпечення ОП та роботи школи;

Бюджет використовувався в межах запланованих асигнувань на школу.

 

Протягом 2021 - 2022 н.р. у школі відсутня заборгованість по виплаті заробітної платні. Здійснена своєчасно виплата відпускних, матеріальна допомога на оздоровлення. Технічні робітники отримують доплату за шкідливі умови праці.

 Проблеми, які потрібно терміново вирішувати:

 

• недостатнє сучасне оснащення майстерні школи;

• необхідні наочні, демонстраційні, ілюстративні посібники для виконання вимог нових програм з усіх предметів, особливо з хімії, фізики, біології, праці, фізичної культури;

• потребують оновлення меблі  кабінету біології, української мови та літератури; 

• капітальний ремонт спортивної малої зали (заміна підлоги) та поновлення необхідного спортивного обладнання та інвентаря.

• Ремонт підлоги  у кабінетах старшої школи (кабінет фізики, української мови та літератури, географії, біології);

• Ремонт опалювальної системи ( заміна батарей);

• Заміна дверей на металопластикові у кабінетах старшої школи;

• Капітальний ремонт їдальні та закупівля технічного обладнання;

• Облаштування пандусом центрального входу школи.

У 2022-2023 н.р. теж потрібно чимало зробити.  Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку нашого закладу. Переконана, що спільними зусиллями наш освітній заклад буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне  майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи.

 

Управлінська діяльність 

Управління ЗЗСО здійснюється згідно з річним планом роботи , планом внутрішкільного контролю та календарних планів учителів-предметників, планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що  заснована на взаємодії всіх учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток нашого закладу. 

  У навчальному закладі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. 

  Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У ЗЗСО адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, насамперед, таких традиційних як вивчення стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, зошитів тощо. Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. 

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва навчальним закладом більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. У своїй роботі дуже хочу, щоб були з колегами партнерські стосунки, адже ми робимо одну справу і маємо бути зацікавлені в цьому. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них вибирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.  Отож усім дякую за підтримку та розуміння!

На закінчення, дякую всім вам, тим,  хто  допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить собі сьогодні педагогічний колектив Тростянецького ЗЗСО І-ІІ ступенів, хто сприяє розвитку і вихованню молодого покоління. Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить  успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нами.

 

Директорка Тростянецького ЗЗСО І-ІІ ступенів    Мар’яна ГЕРУС

 

Звіт директора за 2020-2021навчальний рік

Звіт директора ТростянецькогоНВК

перед педагогічним колективом та громадськістю

 за 2019-2020 навчальний рік

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №55 від 28.01.2005року «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та  №178 від 23.03.2005 року «Про затвердження примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», відповідно до п. 95 «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», затвердженого постановою КМУ від 27.08.2010 № 778, директор зобов’язаний щорічно звітувати про виконану роботу протягом навчального року.

Сьогодні ми зібралися, щоб вашій увазі запропонувати підсумки роботи навчального закладу за 2019-2020 навчальний рік.

Як директор навчального закладу, у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом навчального закладу, Правилами внутрішнього розпорядку, посадовою інструкцією директора Тростянецького НВК, законодавчими документами України та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Протягом 2019-2020 навчального року мною, як керівником закладу, та педагогічним колективом зроблено певний внесок у підвищення рівня організації освітнього процесу в НВК.

У Тростянецькому НВК навчалося 123 учнів, що складає 9  класів.

Школа І ступеня – 4 класи:

-         з українською мовою навчання – 4 кл.

Школа ІІ ступеня 5 класів:

-         з українською мовою навчання – 5 кл.

 

Кадрове забезпечення

  У 2019-2020 навчальному році штатними працівниками школа була забезпечена на 100%. Атестація педагогічних працівників 2019-2020 навчального року проводилася згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів України та планом заходів з проведення атестації вчителів школи.

Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом школи.

Розподiл годин педагогів здійснювався відповідно до фахової освіти педагогічних працівників. При підборі нових кадрів враховувалася фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики.

У Концепції загальної середньої освіти наголошено, що школа - це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому всю діяльність навчального закладу слід вибудовувати так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника свого життя.

Входження молодих поколінь у глобалізований, динамічний світ, у відкрите суспільство підносить роль життєвої й соціальної компетентностей учнів.

У 2019-2020н.р. педагогічний колектив працював над проблемою «Удосконалення форм та методів навчання та виховання відповідно до сучасних вимог». Отже, пріоритетний напрям розвитку особистості, здатної до самореалізації, творчого сприяння світу та соціально значущої діяльності лежить у площині розв'язання проблем формування та розвитку життєвої компетентності особистості вихованця та вчителя, технологізації цього процесу. Усе це потребує перегляду підходів до визначення мети, завдань, змісту, методичного забезпечення формування життєвої компетентності особистості. Основою всіх перетворень має стати реальне знання потенціальних можливостей дітей, прогнозування потреб і моделей розвитку життєвої компетентності особистості.

На початок 2019-2020 навчального року до роботи стали 22 педагогічні працівники,  з них 2 сумісники. Середній вік педагогів становить 40 років. Із них 10 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 5 вчителів – першу кваліфікаційну категорію, 4 вчителів – другу кваліфікаційну категорію, 3 вчителі – спеціалістів.

 

Розподіл за стажем роботи:

    Вчителів зі стажем:

До 3 років –    1 особа

До 10 років – 3 осіб

До 20 років – 7 осіб

Більше 20 років – 11 осіб

 

Розподіл за статтю:

Чоловіки – 1 особа

Жінки – 21 осіб

 

 

 

Пріоритетними напрямками і завданнями освітнього процесу були:

 

1. Створити умови для розвитку творчої самореалізації особистості учня.

 

2. Забезпечити якість освітньої діяльності кожного учасника освітнього процесу.

 

3. Забезпечити активне втілення в освітній  процес новітніх педагогічних технологій навчання, ІКТ.

 

4. Забезпечити умови для повноцінного фізичного, духовного здоров’я дітей, розвитку особистості дитини відповідно до національних та загальнолюдських цінностей.

 

5. Удосконалювати систему національного виховання та учнівського самоврядування як необхідної форми громадянського виховання.

 

6. Продовжити роботу із соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потребують корекції розумового та фізичного розвитку.

 

Якість освітнього процесу НВК, його результати певною мірою залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.

З метою поліпшення фахової підготовки педагогічних кадрів у школі проводилася спеціальна методична робота, яка спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня; сприяла взаємному збагаченню членів

педагогічного колективу педагогічними знахідками, давала змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку.

 Протягом навчального року відбулися засідання педагогічної ради,на яких обговорювалися наступнi питання:

 

Психологічний супровід адаптації до нових умов учнів 1 та 5 класів.

Роль краєзнавчого матеріалу під час вивчення на уроках географії.

НУШ як педагогіка партнерства. Розвиток початкової школи в контексті завдань НУШ: рік другий. Інтегроване навчання як освітній пазл НУШ.

Про організоване завершення навчального року (Оцінювання 2020 р. Оформлення класного журналу. Дистанційне навчання )

Про виконання навчальних планів і програм у 2019-2020 н.р.

Про переведення учнів у наступні класи та нагородження Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»

Про випуск зі школи учнів 9 класу.

         Але виникають і певні труднощі:

1.                         Не всі вчителі-предметники використовують  можливості комп’ютерного класу, ІК - навчання

2.                         Не всі вчителі-предметники підсумували зроблене та не оформили звітну документацію за проведені виховні заходи, предметні тижні, відкриті уроки.

Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. 100% педагогів володіють комп’ютером і продовжують вдосконалювати свої уміння і навички на заняттях школи ІКТ-компетенції.

Сайт Тростянецького НВК, на якому висвітлюються всі аспекти роботи навчального закладу, інформація для батьків та учнів, постійно оновлюється.

Проведено бесіду для батьків та учнів «Безпека дитини у всесвітній мережі Інтернет», семінар-тренінг: «Використання ІКТ в навчально-виховному процесі», організовані та проведені заходи для розвитку інформаційної культури і комп’ютерної грамотності вчителів.

Складено перспективний  план курсової підготовки та атестації вчителів на 5 років.

У 2019/2020 навчальному році всі вчителі згідно з графіком пройшли атестацію педагогічних працівників та своєчасно пройшли курси підвищення кваліфікації.

Учителі НВК йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи. Використовуються в освітньому процесі технології колективної та групової діяльності, проектні технології.

 

У 2019-2020 навчальному році атестувалося 5  педагогічних працівників, які за результатами атестації отримала таку фахову оцiнку:

Шевчук І. А., учителю початкових класів, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;

Пурій З. С., учитель музичного мистецтва, атестована на відповідність раніше встановленого 11 тарифного розряду  та  раніше присвоєного педагогічного звання  «старший учитель».;

 Пурій З. С., соціальному педагогу, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

Гусар О. С., вчителю початкових класів, присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст першої категорії»;

Оприск О. Я., вчителю географії, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;

Гринишин Л. М., вчителю зарубіжної літератури, присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст першої категорії»;

Гринишин Л. М.,Є бібліотекар, атестована на відповідність займаній посаді.

 

Відомості про педагогів за категоріями

Спеціаліст

І

категорія

ІІ

категорія

Вища

категорія

“Старший учитель”

“Учитель - методист”

3

4

4

11

4

_

 

Управлінська діяльність Управління НВК здійснюється згідно з річним планом роботи навчального закладу, планом внутрішньо шкільного контролю та календарних планів учителів-предметників, планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що  заснована на взаємодії всіх учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток НВК.

  У навчальному закладі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу.

  Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У навчальному закладi ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору

управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.

Протягом 2019-2020 навчального року адміністрацією школи здійснювалася контрольно-аналітична діяльність. Було перевірено об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів – випускників 9 класу.

Березень 2020 року став переломним етапом в освітньому процесі, який був організований з використанням дистанційних технологій. У зв’язку з епідемічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання ощиренню коронавірусної хвороби усі учасники освітнього процесу дотримувались протиепідемічних вимог і рекомендацій МОН України щодо особливостей організації освітнього процесу у закладах освіти під час карантину. Керівником закладу освіти було видано наказ про встановлення режиму роботи праціввників школи ( як педагогічних, так і непедагогічних), встановивши заходи з виконання працівниками освітньо-педагогічної, методичної та іншої роботи, що відповідає професійним обов’язкам працівників. Кожен педагогічний працівник складав  індивідуальний план роботи на період карантину відповідно до педагогічного навантаження та виконував його. Учителі-предметники відпрацювання навчального матеріалу проводили в дистанційному режимі з використанням технологій електронного навчання, інтернет-ресурсів, соціальних мереж. На період карантину частково переведено працівників на роботу в дистанційному режимі та на виконання інших видів робіт ( організаційно-педагогічна діяльність). Учні 4 та 9 класів були звільнені від проходження ДПА.

   За планом контролювалося ведення класних журналів та журналів факультативів, відвідування школи учнями. Перевірялися питання виконання навчальних програм, ведення щоденників, зошитів, особових справ.

За підсумками перевірок підготовлені довідки, накази, які заслухані на засіданнях педагогічної ради, на нарадах при директорі та заступникові з навчально-виховної роботи.

 

 

Навчальна діяльність учнів та педагогічного колективу

 

Велика увага у НВК приділяється охопленню дітей навчанням. Так у 2016-2017 н.р. навчалося 103 учні у 9 класах, а група дітей 5-річного віку ДНЗ налічувала 15 дітей. У  2017-2018н.р. навчалося 113 учнів у 9 класах, а група дітей 5-річного віку ДНЗ налічувала 15 дітей. У 2018-2019 н.р. навчалося 117 учнів, а група ДНЗ налічувала 13 дітей.  У 2019-2020 н.р. навчалося 123 учні та виховувалося 19 дітей у дошкільній групі «Мальви». Тенденція зростання присутня. Учні 1-4 класів навчалися за програмою нового Держстандарту початкової освіти. Для першокласники були створені всі необхідні умови : обладнано ігровий куточок, організовано психологічний супровід. Увесь рік вони знаходилися під пильним наглядом з боку адміністрації, соціального педагога. Всього 2019-2020 навчальний рік Тростянецький  НВК закінчило 123  учні, нагороджено Похвальними листами 22 учнів.

 Навчання в НВК організовано за навчальним планом основної школи з українською мовою навчання з вивченням однієї іноземної мови.  У 2019-2020 навчальному році 5-9 класи  навчалися за новим Державним стандартом, який передбачає нові навчальні плани.

Навчальна діяльність педагогічного колективу Тростянецького НВК протягом 2019/2020 навчального року здійснювалась згідно з навчальним планом, за навчальними програмами, підручниками та навчальними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти та науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах з українською мовою навчання у 2019/2020 навчальному році.

Усі навчальні програми за 2019/2020 навчальний рік виконано у повному обсязі.

У 2019-2020 н.р. у школі організовано інклюзивне навчання для учнів з особливими освітніми потребами (3 клас).

Одна учениця 3 класу навчалася на індивідуальній  формі навчанні.

 

Виховна та позакласна робота

 

Виховна робота проводилася згідно з планом виховної роботи НВК. Силами дитячого самоврядування під керівництвом класних керівників, учителів, заступника директора з навчально-виховної роботи Шевчук І. А., педагога-організатора Братчик О. Р.  були організовані і проведені на високому рівні шкільні свята. Особливо хочеться відзначити роботу педагога-організатора під час карантину, використання дистанційних технологій у виховній роботі закладу. На базі Тростянецького НВК було проведено семінар педагогів-організаторів (жовтень 2019 р.)

   Виховна   робота  була спланована  на виконання  Законів України

„ Про освіту ”, „ Про загальну середню освіту ”, державних, обласних  та районних програм Національної програми патріотичного виховання,  Комплексної програми  профілактики правопорушень у Львівській області, Міжгалузевої програми „ Пізнай свою країну ” і здійснювалася згідно з  Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, плану роботи школи на 2019– 2020навчальний  рік та методичних рекомендацій щодо організації виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах у 2019 – 2020 навчальному році.

Виховна проблема навчального закладу полягає у формуванні потреби      особистості у самореалізації і самовихованні учнів.

Головна увага приділялась створенню оптимального соціально-культурного мікроклімату в класних колективах, який сприяв формуванню творчої особистості учнів через організацію різноманітних форм виховної діяльності.

         Для реалізації цих завдань в школі розроблені плани виховної роботи класних керівників та  план методичного об’єднання класних керівників (голова Мельник В. С.). Класні колективи працюють  над вирішенням визначених власних виховних проблем. Також працювали гуртки: вокальний ансамбль «Берегиня»( Пурій З. С.), хор молодших класів ( Пурій З. С.), «Чарівний пензлик»( Дмитрів г. Я.), «Рідне слово» ( Буга О. В.),  туристсько-краєзнавчий гурток  ( Оприск О. Я. ), спортивна секція з настільного тенісу

( Кріль Р. М.)

Адміністрація НВК  приділяє увагу організації виховної роботи класних керівників. Реалізація завдань з виховної роботи протягом року розглядається на засіданнях  педагогічної ради, нарадах при директорові та методоб’єднанні класних керівників.

       Адміністрацією НВК та класними керівниками здійснювався щоденний  контроль за відвідуванням учнів, проводилися спільні профілактичні рейди зі Службою у справах дітей, кримінальною міліцією  в рамках «Всеукраїнського профілактичного уроку», «Підліток». У 2019/2020 навчальному році   не було учнів, які  не приступили до навчання. Проте залишаються випадки відсутності учнів за поясненнями батьків, яких можна було б уникнути. Адміністрацією НВК та класними керівниками  вжиті заходи  щодо зменшення кількості учнів, відсутніх за поясненнями батьків.

  Протягом 2019/2020н.р. були проведені традиційні тематичні дні, тижні  та свята: День Соборності України, День Святого Валентина, День пам’яті воїнів-учасників АТО, День пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф «Чорнобиль  - рана і біль», День дитячої та юнацької книги, День матері «Мамі вклонюся до землі», День довкілля, День Скорботи і вшанування пам’яті жертв в Україні, Міжнародний день захисту дітей, Тиждень правових знань, Тиждень безпеки життєдіяльності, День ЦЗ та тиждень безпеки дитини, акція «Увага! Діти на дорозі!», День здоров'я.

Здійснюється  контроль за станом дитячої злочинності, учнів, схильних до правопорушень, з девіантною поведінкою у навчальному закладі . Ведеться  постійна профілактична робота з попередження та профілактики правопорушень та злочинності. Складено плани спільних заходів зі  службою у справах дітей, підписаний Меморандум про співробітництво із сектором кримінальної поліції у справах дітей Миколаївського РВ МВСУ в Львівській області. Згідно планів та графіків органами внутрішніх справ, фахівцями служби у справах дітей, центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді проводяться профілактичні виїзди, бесіди. Організовано співпрацю з медичними працівниками (сімейним лікарем – проводяться профілактичні бесіди, лекції). Спеціалістами психологічної служби відділу освіти  проводяться консультації з батьками та корекційна робота з учнями. Інформація правоосвітнього характеру та матеріалів про телефони довіри, органи та служби, які надають допомогу неповнолітнім, розміщені в правовому куточку, який знаходиться у доступному для всіх учнів місці.

На виконання Регіональної програми військово–патріотичного виховання молоді та участі населення у заходах оборонної роботи на 2019– 2020роки було організовано вшанування учасників Революції Гідності та Дня героїв Небесної Сотні, у рамках якого проведено: загальношкільну лінійку «Україна – єдина і неподільна держава. Революція гідності», тематичні виставки «Україна - моя Батьківщина», години спілкування та бесіди з учнями «Шлях мого народу до свободи. Герої Небесної Сотні», «Ми нащадки козацького роду». У квітні 2020р.  профілактична  бесіда щодо попередження пожежної небезпеки у місцях перебування учнів.  День цивільного захисту та тиждень безпеки дитини, у рамках якого проведено конкурс  малюнків фотогазет, листівок, плакатів на тему “Захист людини у надзвичайних ситуаціях”. Відпрацювання дій учнів, постійного складу НВК  відповідно до варіантів можливої обстановки на території НВК при виникненні НС.

Формування здорового способу життя здійснювалось через санітарно-просвітницьку роботу, проведення районних, загальношкільних акцій, фестивалів, конкурсів, цикл бесід «Я обираю здоровий спосіб життя». Навчальний  заклад працює за програмою  Школа сприяння здоров’я. З метою пропаганди здорового способу життя проведено акцію «Я обираю здоровий спосіб життя», фестиваль «Молодь обирає здоров'я» , День здоров’я. На шкільних стендах оновлюється інформація з актуальних питань щодо профілактики здорового способу життя.               

У НВК  проводилась активна робота з профілактики шкідливих звичок, попередження тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних та психотропних речовин: проводилась лекційна робота з запрошенням медичних працівників.  Проводились інформаційні заходи з питань захворюваності на ГРВІ, грип. Протягом навчального року контролювався стан здоров’я учнів,

активізація навчальної діяльності учнів; ціннісне ставлення особистості до себе, сім’ї, родини, людей, праці, природи, мистецтва, суспільства та держави.

Питання виховної роботи систематично розглядається на засіданнях педагогічної ради школи. 

Діяльність педагогічного колективу була спрямована на виховання свідомого патріота, громадянина України, соціально компетентного в нових умовах життя.

Працюючи над реалізацією концепції виховної роботи, педагогічний колектив організовував і проводив різні традиційні заходи, а саме: свято Осені, зустріч з випускниками, День вчителя, День Матері. Були впровадженні і нестандартні форми роботи з використанням інтерактивних технологій.

  Педагогічний колектив школи у минулому навчальному році належну увагу приділив художньо-естетичному вихованню. Серед проведених заходів адміністрація відзначає виставку-огляд «Квітковий вернісаж»,  «Свято Валентина», конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Таланти твої, Україно». Всі ці заходи були проведені в рамках школи.

Помітних успіхів досягнуто педагогічним колективом у родинному вихованні. Заслуговує на увагу робота класних керівників Кіричук А. Б., Дмитрів Г. Я., Гусар О. С., Стасюк О. М., Буги О. В., Цар Ю. М., Гринишин Л. М.,  Мельник В. С., Мельник Н. Г. , які базувались на чітко виробленій системі індивідуальної роботи з учнями та їх родинами.

Педагогічним колективом проведена належна робота по формуванню в учнів здорового способу життя. Повноцінний розвиток дітей можливий лише за умови формування в них навичок здорового способу життя. Активно і ефективно в цьому напрямку працюють вчитель основ здоров’я  Мельник В. С. та вчитель фізичного виховання Кріль Р. М. Проведено такі заходи:  « Козацькому роду нема переводу»,«СНІД - знати, щоб жити», «Увага! Наркоманія», конференція «Шкідливі звички», анкетування та виявлення жорстокості і насильства серед учнів.

Моральне виховання спрямоване на прищеплення і розвиток поваги до загальнолюдських цінностей та іншої людини. Класні керівники та вчителі початкових класів провели в цьому напрямку певну роботу, а саме: бесіди з учнями «Як стати людиною», засідання круглого столу «Культура поведінки сучасної людини».

Серед основних заходів трудового виховання, спрямованого на формування творчої працелюбної особистості, слід відзначити акції «День довкілля», «Допомога пернатим друзям», операції «Листя», « Біля мого будинку», а також створену і діючу систему робіт з самообслуговування та активної участі школярів у підтриманні належних санітарно-гігієнічних умов життя у школі та навколо неї.

Екологічне виховання покликане забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства. Активно працюють в цьому напрямку вчитель біології та класні керівники 1-9 класів, залучаючи учнів до різних екологічних конкурсів, а саме : «Природа і фантазія», « Бережи довкілля», «Птах року». У березні відбулася цікава зустріч з представниками «Екоплатформи» (сортування і переробка сміття) вчитель Цар Ю. М., було підписано директором школи Меморандум про співпрацю.

Давні традиції  в школі має самоврядування учнів, яке сприяє виробленню в учнів організаторських навичок. Один раз в рік проводиться «День учнівського самоврядування», де учні самостійно вчаться працювати.

Діють у школі різні напрями естетичного виховання - гурток з образотворчого мистецтва « Чарівний пензлик» , на якому учні малюють, виготовляють тематичні композиції тощо.

Залучаємо до проведення виховних заходів  громадськість села, співпрацюємо з Народними  Домом с. Тростянець.

Протягом 2019-2020 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони  праці учасників навчально-виховного процесу». Проводяться зустрічі, інформаційно-розяснювальні бесіди з інспекторами служби ЦЗ. (вересень 2019 р.)

  Протягом  2019/2020 навчального року учні Тростянецького НВК взяли участь у таких конкурсах:   

 

у ХХ Міжнародному конкурсі знавців рідної мови ім. П.Яцика  стала призеркою Заяць Оксана, учениця 6 класу, ІІІ місце (вчитель Герус М. Б.).

 

Призерами конкурсу «Сурми звитяги» стали:

Охапська Тетяна, учениця 9 класу, І місце,

Яцишин Анастасія, учениця 5 класу, ІІ місце, ( учитель Пурій З. С.),

Левицький Олег, учень 6 класу, ІІ місце,

Левицький Юрій, учень 6 класу, ІІ місце,

Павлів Юлія, учениця 6 класу, ІІІ місце (вчитель Дмитрів Г. Я.)

 

У конкурсі «Новорічна композиція» призерами стали:

Стегній Станіслав, учень 1 класу, І місце (вчитель Гусар О. С.)

Доскочинська Надія, учениця 7 клас, І місце (вчитель Гринишин Л. М. )

Тремба Оксана, учениця 4 класу, ІІІ місце ( вчитель Дмитрів Г. Я. )

Доскочинська Надія, учениця 7 класу, зайняла ІІ місце в обласному етапі конкурсу.

 

У конкурсі «Український сувенір» призером став:

Ярошевський Матвій, учень 5 класу, І місце (вчитель Буга О. В.)

 

У конкурсі «Птах року - 2019» 

Левицький Олег, учень 6 класу, І місце (вчитель Цар Ю. М. )

Левицький Юрій, учень 6 класу, І місце (вчитель Цар Ю. М. ),

 ті ж учні зайняли ІІІ місця в обласному етапі конкурсу.

 

Конкурс «Природа і фантазія»

Змроць Назарій, учень 3 класу, ІІ місце ( вчитель Кіричук А. Б.)

Стасюк Владислав, учень 4 класу, І місце ( керівник Дмитрів Г. Я. )     

Яж  Назарій, учень 5 класу, ІІ місце ( керівник Буга О. В. )                   

Яремишин Кароліна, учениця 5 класу, ІІІ місце ( керівник Буга О. В. ) 

Мицик Тетяна, учениця 4 класу, І місце ( керівник Дмитрів Г. Я. )        

Дмитрів Назарій, учень 9 класу, ІІ місце ( керівник Дмитрів Г. Я. )       

 

Протягом навчального року проводилася екскурсійна робота,  організовано екскурсії:

У пожежно-рятувальну частину м. Миколаєва(7-9 класи) Мельник В. С., Кріль Р. М.

Львівський  оперний театр ім. Соломії Крушельницької , Духовна семінарія (5-6кл.) Цар Ю. М., Буга О. В.

Екскурсія у Миколаїв гончарний цех (1-2 класи) Гусар О. С., Стасюк О. М.

Екскурсія у Миколаїв «Пейнтбол – хороше дозвілля» (8 клас) Мельник Н. Г.

Історико-краєзнавчий музей  у Миколаїв  (5 клас) Цофа О. І., Буга О. В.

Урок-екскурсія в історико-краєзнавчому музеї м. Миколаєва (2 клас) Стасюк О. М.

Екскурсія у м. Львів квест «Пошуки хатинки Миколая» (5-7 класи) Гринишин  Л. М., Братчик О. Р.

 

У 2019-2020 н.р. учні НВК брали участь у проведенні предметних олімпіад з базових дисциплін,  призерами районного туру яких стали:

 

Математика – Маршалок Олег, учень 8 класу, – ІІІ місце (учитель Шестопалова О. Д.).

Хімія - Маршалок Олег, учень 8 класу, – ІІІ місце (учитель Федас І. П.).

Англійська мова – Грицай Ірина, учениця 9 класу, - ІІІ місце ( учитель Поліщук Н. М. )

Трудове навчання (обслуговуюча праці) – Мисик  Ліля,учениця 9 класу, - ІІІ місце, (учитель Левицька О.І.)

Християнська етика – Гузій Анастасія, учениця 8 класу, - ІІІ місце (учитель Кіричук А. Б.).

 

Двічі на рік проведено екологічні толоки по прибиранню та озелененню території школи (жовтень, квітень). У рамках екологічного місячника  проведено прибирання території школи, посадка дерев  та упорядкування клумб.

Важливу роль у вихованні громадянської позиції учнів відігравало учнівське самоврядування.  У НВК діє дитяча організація , до складу якої  входили лідери класних колективів. За ініціативою її членів були організовані проекти «Напиши лист-привітання воїну АТО», «Діти-янголи миру», день учнівського самоврядування, заходи з відзначення знаменних дат, здійснювалось керівництво органами учнівського самоуправління в НВК педагогом-організатором Братчик О. Р. 

Розвинутий в НВК волонтерський рух.  Учні брали  активну участь у акціях «Милосердя», «Серце до серця», «Не будь байдужим» (виготовляли сувеніри для дітей інвалідів, допомагали дітям із зони АТО, дітям, які опинились без батьківського піклування)

 

Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті заходи щодо попередження правопорушень з їх боку

 

Відповідно до закону України «Про освіту», на виконання «Комплексної програми профілактики правопорушень», «Про затвердження програми правової освіти населення Львівської області», з метою прищеплення поваги до Конституції, прав і свобод людини, попередження правопорушень серед учнів, формування свідомої громадської відповідальності, дисциплінованості учнів у НВК проводиться відповідна робота з попередження злочинності серед неповнолітніх.

Робота з попередження злочинності і правопорушень, запобігання дитячій бездоглядності тісно пов’язана з питаннями правопросвітницької роботи. Реалізація завдань з питання профілактики злочинності та превентивного виховання розглядаються на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, МО класних керівників, батьківських зборах, батьківських лекторіях.

Для проведення профілактичної роботи в школі створена Рада профілактики  на засіданні якої були розглянуті питання:

-         січень. Про підсумки роботи щодо виконання у 2020 році комплексної Програми профілактики правопорушень. Досвід роботи класних керівників з учнями девіантної поведінки

-         лютий. Про підсумки роботи школи у 2019 – 2020 н.р. зі ССД, громадськими організаціями з питань попередження правопорушень і злочинності, запобігання дитячої бездоглядності

-         березень. Про стан роботи НВК з питань протидії наркоманії, токсикоманії та психотропних речовин. Про роботу батьків з питань профілактики злочинності правопорушень, запобігання дитячої бездоглядності

-         квітень. Про  стан роботи з учнями девіантної поведінки та дітьми що проживають в родинах, які опинилися в СЖО. Про стан відвідування учнями занять.

-         травень.Про організацію літнього відпочинку соціально незахищених дітей та  які проживають у СЖО. Звіт громадських вихователів про роботу у ІІ семестрі 2019– 2020 році.

За планами роботи школи та класних керівників проводились заходи з профілактики негативних звичок, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, фактів агресії та жорстокого поводження в учнівському середовищі. Зустріч учнів школи до Всесвітнього Дня боротьби з тютюнопаління (24.05.2020 р.) з метою попередження втягування дітей до вживання наркотичних речовин, алкоголю, тютюнопаління, токсикоманії. Протягом року  проведено Дні здоров'я з метою профілактики негативних явищ та пропаганди здорового способу життя, які сприяють формуванню здорової нації, відкриті виховні заходи.

Вивчення навчальних предметів з правознавства учнів 9  класу отримують знання щодо відповідальності перед законом за протиправні вчинки. Двічі на рік проведено  «Тиждень правових знань», у рамках якого учні брали участь у виховних заходах, зустрічах за круглим столом, правових брейн – рингах та інших  заходах; біології, хімії, основ здоров’я – з профілактики наркоманії, алкоголізму, тютюнокуріння. Уроки основ здоровя  сприяють систематизації, узагальненню і поглибленню знань щодо здорового способу життя. У січні проведено бесіду   «Я обираю здоровий спосіб життя» з профілактики СНІДу, у березні конкурс «Молодь проти СНІДу».

Двічі на рік  поновлено «Соціальний паспорт» пільгового контингенту. На виконання листа у справах дітей Миколаївської районної державної адміністрації була підготовлена інформація про дітей, які виховуються в  багатодітних сім’ях ( Клими)

Проводиться певна робота з батьками ( організовано батьківські лекторії, висвітлюються питання профілактики негативних явищ серед учнів на класних батьківських зборах, під час індивідуальних бесід),  індивідуальна робота з батьками, які потрапили в складні життєві ситуації,та учнями соціально незахищених категорій (інваліди, позбавлені батьківського піклування, багатодітні, СЖО). Педагогічний колектив, працюючи  з такими  сім’ями , знаходить шляхи вирішення проблем, які виникають у процесі виховання .

На виконання Закону «Про середню освіту» до плану роботи школи на 2019 – 2020 навчальний рік включені заходи правоосвітницької роботи  та

превентивного характеру. Організовано контроль за порушниками шкільної дисципліни.  Протягом року проводилися рейди –  перевірки відвідування школи, зовнішнього вигляду. Щоденно здійснювався контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, проводились заходи в межах Всеукраїнського рейду «Урок».

 

 

Соціальний захист

 

У 2019 – 2020 навчальному році робота  Тростянецького  НВК з питань соціального захисту незахищених категорій  дітей спланована  окремим розділом і керувалася каталогом урядових та галузевих документів, що забезпечують дотримання законодавства в галузі охорони дитинства, а саме: Законами України  «Про охорону дитинства», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Постановою Кабінету Міністрів України «Про організацію харчування окремих категорій у загальноосвітніх закладах» тощо. Протягом начального року робота з дітьми соціально незахищених категорій була спрямована на створення умов для розвитку творчої особистості як громадянина України, формування майбутнього покоління здатного створювати цінності громадянського суспільства, виховання національної культури, утворення принципів загальнолюдської моралі. Пріоритетними напрямками та принципами у навчанні та вихованні дітей соціально незахищених категорій є:

-         виховання свідомого ставленні до свого здоров'я,

-         формування засад здорового способу життя;

-         індивідуальний підхід до кожної дитини;гармонія інтересів, потреб і бажань учнів;

-         виховання патріотизму, громадських якостей особистості.

Створений банк даних соціально незахищених категорій дітей. На кінець навчального року у Тростянецькому НВК було:

-         дітей з інвалідністю – 1 учениця;

-         дітей-сиріт, дітей, які позбавлені батьківського  піклування – 0 учнів;

-         дітей з багатодітних сімей –   53 учні;

       -   дітей, батьки яких перебували у зоні АТО – 1учениця;

-         дітей з малозабезпечених сімей – 35 учнів;

-         дітей з неповних сімей – 2 учнів.

          Адміністрація НВК приділяє увагу організації виховної роботи

класних керівників з дітьми соціально незахищених категорій. Реалізація

завдань з виховної роботи розглядається на засіданнях педагогічної ради,

 МО класних керівників та на загальношкільних  батьківських зборах.

Класні керівники  постійно тримають на контролі стан здоров'я і самопочуття всіх дітей. Учитель  фізичної культури  Кріль Р. М. приділяє багато уваги  під час проведення уроків, відповідно до  групи здоров'я з фізичної культури,  дає навантаження згідно  з нормами і рекомендаціями  лікарів.

На кінець року  безкоштовним харчуванням було охоплено 62учнів: 

початкова школа – 62учнів.

Щоденно вівся облік відвідування учнями школи.  Аналізувалися причини пропусків учнями занять та вживалися заходи.З учнями даних категорій проводилася змістовна виховна робота. Цим  дітям приділялося багато уваги. Усі діти були охоплені гуртковою роботою,  залучалися до участі у різних класних та загальношкільних виховних заходах.

Роботу з соціально незахищеними категоріями дітей проведено згідно з планом роботи на достатньому рівні.

Концепція про права людини, яка набула чинності в Україні, дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку. В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.

Педагогічним колективом школи було вивчено соціальний статус родин і складено соціальний паспорт.

 Більшість дітей пільгових категорій відвідували  гуртки, брали участь в позашкільних заходах.

 

8. Правовиховна, правоосвітня та профілактична робота

З метою чіткої організації та підвищення ефективної діяльності педагогічних колективів з формування правової культури та попередження правопорушень, з початку 2019-2020 навчального року у річному плані школи окремим розділом сплановано заходи з профілактики правопорушень та правового виховання серед учнів. Також видано наказ «Про створення Ради профілактики у 2019-2020 н. році». Рада профілактики систематично відслідковує результати роботи з учнями, які перебувають на обліку. Основна мета її роботи - координація зусиль педагогічного колективу, запобігання правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам, що цього вимагали; охорона прав дитини.

План роботи Ради профілактики на навчальний рік виконано, всі проведені засідання оформлено протоколами . На кінець навчального року стан злочинності правопорушень серед учнів такий:

1.      Учнів, притягнутих до карної відповідальності - немає;

2.      Тенденція зросту (зниження) злочинності серед учнів: протягом останніх п’яти років таких випадків немає.

3.      Кількість учнів, які перебувають на внутрішкільному обліку – на початку року – 4, на кінець року – 0;

4.      Кількість учнів, які знаходяться в групі «ризику» - на початку року – 0, на кінець року – 0;

5.      Кількість неблагополучних сімей – на початку року – 0, в них дітей – 0; на кінець року – 0, в них дітей - 0;

6.      Кількість учнів, що злісно ухиляються від навчання – немає.

 

У планах виховної роботи класних керівників заплановано бесіди з правового виховання, бесіди з профілактики правопорушень, тиждень правових знань, робота з батьками дітей, схильних до правопорушень, тематика батьківських зборів з профілактики правопорушень.

Класні керівники у класних журналах заповнювали щодня сторінку обліку відвідування учнями уроків, підбиваючи підсумки відвідування школи кожного семестру.  У школі проводяться рейди у складі учнів та чергового вчителя, під час яких виявляють учнів, які систематично запізнюються на уроки або відсутні 1-2 уроки без поважної причини.  З цими учнями та їх батьками проводяться роз’яснювальні бесіди про неприпустимість безпричинних пропусків уроків.

Питання з профілактики правопорушень підлітків розглядаються:

-  на батьківських зборах;

-  на засіданнях МО класних керівників;

-  на нарадах при  директору та заступникові директора.

У школі продовжує діяти і постійно оновлюється куточок з правових знань. У бібліотеці в наявності є підбір літератури правової та правоосвітньої спрямованості.

 Діти готують доповіді та інформацію про правове порушення та розповідають на класних годинах у інших класах.

У грудні 2019 року  відбулася зустріч з інспектором ювенальної превенції Рошко О. В., проведено акцію «16 днів проти насильства».

 

 9. Організація харчування школярів

Згідно із чинним законодавством України протягом 2019-2020 навчального року було організовано   харчування для учнів ( безкоштовне для учнів 1 – 4 кл., буфетна система (для учнів 5-9 класів) на базі шкільної їдальні. У 2019-2020 н.р. відсоток дітей, що харчуються становив 53% від загальної кількості.

З метою систематичного контролю з організації гарячого харчування в школі було видано наказ, призначено відповідальну особу за харчування, за облік дітей, а також бракеражну комісію, яка  суворо контролює виконання вимог щодо організації санітарно - епідеміологічного режиму, недопущення у харчуванні дітей заборонених до реалізації продуктів, виконання санітарно -

 

 

 

Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

 

  Медичне обслуговування учнів та працівників НВК організовано відповідно до нормативно-правової бази.  Якісне  медичне  забезпечення учнів та вчителів у закладі  здійснює фельдшерсько-акушерський пункт с. Тростянець.

Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у навчальному закладі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по НВК.

Медичне обслуговування працівників НВК організовано щорічно. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які зберігаються у навчальному закладі.

  Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у навчальному закладі.

 Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються безкоштовним одноразовим харчуванням. У цьому навчальному році безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів було організовано на суму 22 грн.80 коп.

 

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу НВК з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністраціїнавчального закладу.

Наказом по НВК призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, сплановані заходи.

  На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У навчальному закладі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожний кабінет, спортивна зала має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також  оформлено стенди з безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, електробезпеки, правил дорожнього руху.

 Окрім цього на передодні весняних та літніх канікул  - дні безпеки дитини: комплексні бесіди з усіх видів дитячого травматизму, пам’ятки  на канікули та виконання правил безпечної поведінки під час відпочинку. У квітні за окремим планом роботи проведено тиждень  з безпеки життєдіяльності школярів та день ЦЗ, акція «Увага ! Діти на дорозі!».

Адміністрацією  школи створюються відповідні умови для безпечної організації освітнього процесу. Питання  щодо учнівського травматизму та безпеки життєдіяльності розглядаються на нарадах при директорові, МО класних керівників.

Одним із основних напрямків в роботі школи є формування навичок безпечної поведінки учнів. З цією метою в навчальному закладі організовано чергування вчителів та чергового класу по школі, проводяться години класного керівника в класах, установлена єдина тематика бесід із попередження дитячого травматизму, цикл бесід «Я обираю здоровий спосіб життя», які сприяють формуванню здорової нації.У класних журналах відведені сторінки для бесід, у щоденниках учнів в наявності  пам’ятки з безпеки життєдіяльності.

Протягом 2019-2020н.р.  не зафіксовано випадків  травмування дитини  під час освітнього процесу.

 

Співпраця з батьками

  Виховання учня в навчальному закладі й сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьками, проводять родинні свята. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.

У школі заведений журнал обліку звернень громадян. На батьківських зборах батьки мають можливість письмово висловити побажання щодо покращення  освітнього процесу. Створена рада школи, на засіданнях якої розглядаються питання навчання і виховання, розвитку школи та поповнення матеріально-технічної бази.

  Протягом навчального року організовується всеобуч  для батьків із питань правової освіти населення, виконання батьківських обов’язків, відповідальності за життя та збереження здоров’я дітей, профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми,профілактичні індивідуальні бесіди з батьками учнів.                     

Фінансово-господарська діяльність

Улітку цього року батьками, учителями, техперсоналом було прикладено багато зусиль щодо підготовки приміщень навчального закладу до нового 2020-2021 навчального року.

Зроблено:

Зроблено поточний ремонт в приміщеннях школи, відремонтовано кабінети; спортзал, коридори;

Закуплено обладнання на 1 клас НУШ (парти, шафи);

Придбано спортінвентар для школи та групи ДНЗ;

Придбано інтерактивну дошку у кабінет біології;

Надано матеріальну допомогу та премійовано всіх працівників школи;

Забезпечено нормальні умови функціонування всіх систем життєзабезпечення ОП та роботи школи;

Бюджет використовувався в межах запланованих асигнувань на школу.

 

Матеріально-технічна база суттєво покращилася

Протягом 2019 -2020 н.р. у школі відсутня заборгованість по виплаті заробітної платні. Здійснена своєчасно виплата відпускних, матеріальна допомога на оздоровлення. Технічні робітники отримують доплату за шкідливі умови праці.

         Проблеми, які потрібно терміново вирішувати:

 

·         недостатнє сучасне оснащення майстерні школи;

·         необхідні наочні, демонстраційні, ілюстративні посібники для виконання вимог нових програм з усіх предметів, особливо з хімії, фізики, біології, праці, фізичної культури;

·         потребують оновлення меблі  кабінету фізики, української мови та літератури; іноземної мови, зарубіжної літератури.

·         капітальний ремонт спортивної малої зали та поновлення необхідного спортивного обладнання та інвентаря.

·         Ремонт підлоги  у кабінетах старшої школи (кабінет фізики, української мови та літератури, географії, біології);

·         Придбання меблів  (стінок) для початкових класів;

·         Ремонт опалювальної системи ( заміна батарей в спортзалі, кабінеті логопеда, дошкільній групі).

 

У 2020-2021н.р. теж потрібно чимало зробити.

На закінчення, дякую всім вам і тим,  хто  допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить собі сьогодні педагогічний колектив Тростянецького НВК, хто сприяє розвитку і вихованню молодого покоління.

 

 

 

 

Директорка Тростянецького НВК                         М. Б. Герус

Звіт директора

Звіт Директора

Звіт директора ТростянецькогоНВК

перед педагогічним колективом та громадськістю

 за 2017-2018 навчальний рік

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №55 від 28.01.2005року «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та  №178 від 23.03.2005 року «Про затвердження примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», відповідно до п. 95 «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», затвердженого постановою КМУ від 27.08.2010 № 778, директор зобов’язаний щорічно звітувати про виконану роботу протягом навчального року. 

Сьогодні ми зібралися, щоб вашій увазі запропонувати підсумки роботи навчального закладу за 2017-2018 навчальний рік.

Як директор навчального закладу, у своїй діяльності протягом звітного періодуя керувалася Статутом навчального закладу, Правилами внутрішнього розпорядку, посадовою інструкцією директора Тростянецького НВК, законодавчими документами України та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу. 

Протягом 2017-2018 навчального року мною, як керівником закладу, та педагогічним колективом зроблено певний внесок у підвищення рівня організації освітнього процесу в НВК. 

У Тростянецькому НВК навчалося 113учні, що складає 9  класів. 

Школа І ступеня – 4 класів:

- з українською мовою навчання – 4 кл.

Школа ІІ ступеня – 5 класів:

- з українською мовою навчання – 5 кл.

 

Кадрове забезпечення

  У 2017-2018 навчальному році штатними працівниками школа була забезпечена на 100%. Атестація педагогічних працівників 2017-2018 навчального року проводилася згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів України та планом заходів з проведення атестації вчителів школи.

Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом школи.

Розподiл годин педагогів здійснювався відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховувалася фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. 

У Концепції загальної середньої освіти наголошено, що школа - це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому всю діяльність навчального закладу слід вибудовувати так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника свого життя. 

Входження молодих поколінь у глобалізований, динамічний світ, у відкрите суспільство підносить роль життєвої й соціальної компетентностей учнів.

У 2017-2018н.р. педагогічний колектив працював над проблемою «Удосконалення форм та методів навчання та виховання відповідно до сучасних вимог». Отже, пріоритетний напрям розвитку особистості, здатної до самоактуалізації, творчого сприяння світу та соціально значущої діяльності лежить у площині розв'язання проблем формування та розвитку життєвої компетентності особистості вихованця та вчителя, технологізації цього процесу. Усе це потребує перегляду підходів до визначення мети, завдань, змісту, методичного забезпечення формування життєвої компетентності особистості. Основою всіх перетворень має стати реальне знання потенціальних можливостей дітей, прогнозування потреб і моделей розвитку життєвої компетентності особистості. 

На початок 2017-2018 навчального року до роботи стали 20 педагогічних працівників,  з них 3 сумісники,1 педагог у відпустці по догляду за дитиною до 3х років та 1 вчитель у відпустці по догляду за дитиною до 6 років. Середній вік педагогів становить     років. Із них 9 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 6 вчителів – першу кваліфікаційну категорію, 2 вчитель – другу кваліфікаційну категорію, 3 вчителі – спеціалістів. 

 

Розподіл за стажем роботи: 

    Вчителів зі стажем:

До 3 років –    1 особа

До 10 років – 1 особа

До 20 років – 10 осіб

Більше 20 років – 8 осіб

 

Розподіл за статтю:

Чоловіки – 2 особи

Жінки – 18 осіб

 

 

 

Пріоритетними напрямками і завданнями освітнього процесу були:

 

1. Створити умови для розвитку творчої самореалізації особистості учня.

 

2. Забезпечити якість освітньої діяльності кожного учасника освітнього процесу. 

 

3. Забезпечити активне втілення в освітній  процес новітніх педагогічних технологій навчання, ІКТ.

 

4. Забезпечити умови для повноцінного фізичного, духовного здоров’я дітей, розвитку особистості дитини відповідно до національних та загальнолюдських цінностей.

 

5. Удосконалювати систему національного виховання та учнівського самоврядування як необхідної форми громадянського виховання. 

 

6. Продовжити роботу із соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потребують корекції розумового та фізичного розвитку.

 

Якість освітнього процесу НВК, його результати певною мірою залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.

З метою поліпшення фахової підготовки педагогічних кадрів у школі проводилася спеціальна методична робота, яка спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня; сприяла взаємному збагаченню членів 

педагогічного колективу педагогічними знахідками, давала змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку. 

 Протягом навчального року відбулися засідання педагогічної ради,на яких обговорювалися наступнi питання: 

Адаптація учнів 5 класів до навчання в основній школі.

Впровадження Закону України «Про освіту».2018-2019 н.р. – старт НУШ.

Робота вчителів початкових класів з розвитку мови, пам’яті та мислення учнів.

Розвиток творчих здібностей на уроках англійської мови.

Виховна діяльність школи як цілісна педагогічна система. Про роботу учнівського самоврядування.

Про виконання навчальних планів і програм та підготовку до ДПА.

Про переведення учнів у наступні класи та підсумки проведення ДПА.

Про допуск до складання ДПА учнів 4,9 класів та їх випуск зі школи учнів 9 класу.

Але виникають і певні труднощі:

1. Не всі вчителі-предметники використовують  можливості комп’ютерного класу, ІК - навчання

2. Не всі вчителі-предметники підсумували зроблене та не оформили звітну документацію за проведені виховні заходи, предметні тижні, відкриті уроки.

Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. 100% педагогів володіють комп’ютером і продовжують вдосконалювати свої уміння і навички на заняттях школи ІКТ-компетенції. 

Сайт Тростянецького НВК, на якому висвітлюються всі аспекти роботи навчального закладу, інформація для батьків та учнів, постійно оновлюється. 

Проведено бесіду для батьків та учнів «Безпека дитини у всесвітній мережі Інтернет», семінар-тренінг: «Використання ІКТ в навчально-виховному процесі», організовані та проведені заходи для розвитку інформаційної культури і комп’ютерної грамотності вчителів.

Складено перспективний  план курсової підготовки та атестації вчителів на 5 років. 

У 2017/2018 навчальному році всі вчителі згідно з графіком пройшли атестацію педагогічних працівників та своєчасно пройшли курси підвищення кваліфікації.

Учителі НВК йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи. Використовуються в освітньому процесі технології колективної та групової діяльності, проектні технології.

 

У 2017-2018 навчальному році атестувався 1  педпрацівник, яка за результатами атестації отримала таку фахову оцiнку: Поліщук Н. М., учитель англійської мови атестована на відповідність раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії».

Відомості про педагогів за категоріями

Спеціаліст

І

категорія

ІІ

категорія

Вища

категорія

“Старший учитель”

“Учитель - методист”

2

4

2

9

4

_

Управлінська діяльність УправлінняНВК здійснюється згідно з річним планом роботи навчального закладу, планом внутрішньошкільногоконтролю та календарних планів учителів-предметників, планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що  заснована на взаємодії всіх учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток НВК.

  У навчальному закладі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу.

  Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У навчальному закладi ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору

управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.

Протягом 2017-2018 навчального року адміністрацією школи здійснювалася контрольно-аналітична діяльність. Було перевірено об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів – випускників 9 класу і їх готовність до складання ДПА.

Аналіз результатів ДПА учнів 9 Тростянецького НВК у 2017-2018 н. р.

 

Українська мова і література(учитель Герус М. Б.)

Якісний

показник

класу

(річні бали)

Якісний

показник

класу

(ДПА)

62%

85 %

Історія України(учитель Цофа О.І.). Складали іспит 13 учнів.

 

 

Якісний

показник

класу

(річні бали)

Якісний

показник

класу

(ДПА)

   54%

77 %

Математика(учитель Мельник В.С.)Складали іспит 13 учнів.

Якісний

показник

класу(річні бали)

Якісний

показник

класу(ДПА)

62%

77 %

 Контрольні роботи «зрізи знань» були проведені й для випускників 9 класу з української мови, математики. Порівняльний аналіз семестрового й річного бала з оцінками ДПА з  української мови, математики обговорено на засіданні педагогічної ради 8 червня 2018 року.

За планом контролювалося ведення класних журналів та журналів факультативів, відвідування школи учнями. Перевірялися питання виконання навчальних програм, ведення щоденників, зошитів, особових справ.

За підсумками перевірок підготовлені довідки, накази, які заслухані на засіданнях педагогічної ради, на нарадах при директорі та заступникові з навчально-виховної роботи.

 

Навчальна діяльність учнів та педагогічного колективу

 

Велика увага у НВК приділяється охопленню дітей навчанням. Так у попередньому 2016-2017 н.р. навчалося 103 учні у 9 класах, а група дітей 5-річного віку ДНЗ налічувала 15 дітей. У цьому 2017-2018н.р.навчалося 113 учнів у 9 класах, а група дітей 5-річного віку ДНЗ налічувала 15 дітей. Тенденція зростання присутня. Учні 1-4 класів навчалися за програмою нового Держстандарту початкової освіти. Для першокласники були створені всі необхідні умови : обладнано ігровий куточок, організовано психологічний супровід. Увесь рік вони знаходилися під пильним наглядом з боку адміністрації, соціального педагога. Всього 2017-2018 навчальний рік Тростянецький  НВК закінчило 113  учні, нагороджено Похвальними листами 20 учнів.

 Навчання в НВК організовано за навчальним планом основної школи з українською мовою навчання з вивченням однієї іноземної мови.  У 2017-2018навчальному році 5-9 класи  навчалися за новим Державним стандартом, який передбачає нові навчальні плани.

Навчальна діяльність педагогічного колективу Тростянецького НВК протягом 2017/2018 навчального року здійснювалась згідно з навчальним планом, за навчальними програмами, підручниками та навчальними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти та науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах з українською мовою навчання у 2017/2018 навчальному році.

Усі навчальні програми за 2017/2018 навчальний рік виконано у повному обсязі.

У 2017-2018 н.р. у школі організовано інклюзивне навчання для учнів з особливими освітніми потребами (1 клас).

Одна учениця 1 класу навчалася на індивідуальному навчанні.

 

Виховна та позакласна робота

 

Виховна робота проводилася згідно з планом виховної роботи НВК. Силами дитячого самоврядування під керівництвом класних керівників, учителів, заступника директора з навчально-виховної роботи Шевчук І. А., педагогів-організаторів Братчик О. Р. та Цофою О. І. були організовані і проведені на високому рівні шкільні свята.

   Виховна   робота  була спланована  на виконання  Законів України України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, державних, обласних  та районних програм Національної програми патріотичного виховання,  Комплексної програми  профілактики правопорушень у Львівській області, Міжгалузевої програми „Пізнай свою країну” і здійснювалася згідно з „Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, плану роботи школи на 2017– 2018навчальний  рік та методичних рекомендацій щодо організації виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах у 2017 – 2018 навчальному році.

Виховна проблема навчального закладу полягає у формуванні потреби      особистості у самореалізації і самовихованні учнів.

Головна увага приділялась створенню оптимального соціально-культурного мікроклімату в класних колективах, який сприяв формуванню творчої особистості учнів через організацію різноманітних форм виховної діяльності.

         Для реалізації цих завдань в школі розроблені плани виховної роботи класних керівників та  план методичного об’єднання класних керівників (голова Мельник В. С.). Класні колективи працюють  над вирішенням визначених власних виховних проблем. Також працювали гуртки: вокальний ансамбль «Берегиня»(Пурій З. С.), хор молодших класів (Пурій З. С.), «Чарівний пензлик»(Дмитрів г. Я.), «Рідне слово» (Буга О. В.),  туристсько-краєзнавчий гурток  (Оприск О. Я. ), спортивна секція з настільного тенісу (Кріль Р. М.)

Адміністрація НВК  приділяє увагу організації виховної роботи класних керівників. Реалізація завдань з виховної роботи протягом року розглядається на засіданнях  педагогічної ради, нарадах при директорові та методоб’єднанні класних керівників.

       Адміністрацією НВК та класними керівниками здійснювався щоденний  контроль за відвідуванням учнів, проводилися спільні профілактичні рейди зі Службою у справах дітей, кримінальною міліцією  в рамках «Всеукраїнського профілактичного уроку», «Підліток». У 2017/2018 навчальному році   не було учнів, які  не приступили до навчання. Проте залишаються випадки відсутності учнів за поясненнями батьків, яких можна було б уникнути. Адміністрацією НВК та класними керівниками  вжиті заходи  щодо зменшення кількості учнів, відсутніх за поясненнями батьків.

  Протягом 2017/2018н.р. були проведені традиційні тематичні дні, тижні  та свята: День Соборності України, День Святого Валентина, День пам’яті воїнів-учасників АТО, День пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф «Чорнобиль  - рана і біль», День дитячої та юнацької книги, День матері «Мамі вклонюся до землі», День довкілля, День Скорботи і вшанування пам’яті жертв в Україні, Міжнародний день захисту дітей, Тиждень правових знань, Тиждень безпеки життєдіяльності, День ЦЗ та тиждень безпеки дитини, акція «Увага! Діти на дорозі!», День здоров'я.

Здійснюється  контроль за станом дитячої злочинності. Учнів, схильних до правопорушень, з девіантною поведінкою у навчальному закладі  1 учень ( Прудивус В. ).

Ведеться  постійна профілактична робота з попередження та профілактики правопорушень та злочинності. Складено плани спільних заходів зі  службою у справах дітей, підписаний Меморандум про співробітництво із сектором кримінальної поліції у справах дітей Миколаївського РВ МВСУ в Львівській області. Згідно планів та графіків органами внутрішніх справ, фахівцями служби у справах дітей, центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді проводяться профілактичні виїзди, бесіди. Організовано співпрацю з медичними працівниками (сімейним лікарем – проводяться профілактичні бесіди, лекції). Спеціалістами психологічної служби відділу освіти  проводяться консультації з батьками та корекційна робота з учнями. Інформація правоосвітнього характеру та матеріалів про телефони довіри, органи та служби, які надають допомогу неповнолітнім, розміщені в правовому куточку, який знаходиться у доступному для всіх учнів місці.

На виконання Регіональної програми військово – патріотичного виховання молоді та участі населення у заходах оборонної роботи на 2017– 2018роки було організовано вшанування учасників Революції Гідності та Дня героїв Небесної Сотні, у рамках якого проведено: загальношкільну лінійку «Україна – єдина і неподільна держава. Революція гідності», тематичні виставки «Україна - моя Батьківщина», години спілкування та бесіди з учнями «Шлях мого народу до свободи. Герої Небесної Сотні», «Ми нащадки козацького роду».У квітні 2018р.  профілактична  бесіда щодо попередження пожежної небезпеки у місцях перебування учнів.  День цивільного захисту та тиждень безпеки дитини, у рамках якого проведено конкурс  малюнків фотогазет, листівок, плакатів на тему “Захист людини у надзвичайних ситуаціях”. Відпрацювання дій учнів, постійного складу НВК  відповідно до варіантів можливої обстановки на території НВК при виникненні НС.

                 Формування здорового способу життя здійснювалось через санітарно-просвітницьку роботу, проведення районних, загальношкільних акцій, фестивалів, конкурсів, цикл бесід «Я обираю здоровий спосіб життя». Навчальний  заклад працює за програмою  Шкіл сприяння здоров’я.З метою пропаганди здорового способу життя проведено акцію «Я обираю здоровий спосіб життя», фестиваль «Молодь обирає здоров'я» , День здоров’я. На шкільних стендах оновлюється інформація з актуальних питань щодо профілактики здорового способу життя.               

   У НВК  проводилась активна робота з профілактики шкідливих звичок, попередження тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних та психотропних речовин: проводилась лекційна робота з запрошенням медичних працівників.  Проводились інформаційні заходи з питань захворюваності на ГРВІ, грип. Протягом навчального року контролювався стан здоров’я учнів.

активізація навчальної діяльності учнів; ціннісне ставлення особистості до себе, сім’ї, родини, людей, праці, природи, мистецтва, суспільства та держави.

         Питання виховної роботи систематично розглядається на засіданнях педагогічної ради школи. 

Діяльність педагогічного колективу була спрямована на виховання свідомого патріота, громадянина України, соціально компетентного в нових умовах життя.

Працюючи над реалізацією концепції виховної роботи, педагогічний колектив організовував і проводив різні традиційні заходи, а саме: свято Осені, зустріч з випускниками, День вчителя, День Матері. Були впровадженні і нестандартні форми роботи з використанням інтерактивних технологій.

  Педагогічний колектив школи у минулому навчальному році належну увагу приділив художньо-естетичному вихованню. Серед проведених заходів адміністрація відзначає виставку-огляд «Квітковий вернісаж»,  «Свято Валентина», конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Таланти твої, Україно». Всі ці заходи були проведені в рамках школи.

Помітних успіхів досягнуто педагогічним колективом у родинному вихованні. Заслуговує на увагу робота класних керівників Кіричук А. Б., Дмитрів Г. Я., Братчик О. Р., Стасюк О. М., Цофи О. І., Гринишин Л. М., Пурій З. С., Мельник В. С., Мельник Н. Г. , які базувались на чітко виробленій системі індивідуальної роботи з учнями та їх родинами.

Педагогічним колективом проведена належна робота по формуванню в учнів здорового способу життя. Повноцінний розвиток дітей можливий лише за умови формування в них навичок здорового способу життя. Активно і ефективно в цьому напрямку працюють вчитель основ здоров’я  Мельник В. С. та вчитель фізичного виховання Кріль Р. М. Проведено такі заходи:  « Козацькому роду нема переводу»,«СНІД - знати, щоб жити», «Увага! Наркоманія», конференція «Шкідливі звички», анкетування та виявлення жорстокості і насильства серед учнів.

Моральне виховання спрямоване на прищеплення і розвиток поваги до загальнолюдських цінностей та іншої людини. Класні керівники та вчителі початкових класів провели в цьому напрямку певну роботу, а саме: бесіди з учнями «Як стати людиною», засідання круглого столу «Культура поведінки сучасної людини».

Серед основних заходів трудового виховання, спрямованого на формування творчої працелюбної особистості, слід відзначити акції «День довкілля», «Допомога пернатим друзям», операції «Листя», « Біля мого будинку», а також створену і діючу систему робіт з самообслуговування та активної участі школярів у підтриманні належних санітарно-гігієнічних умов життя у школі та навколо неї.

Екологічне виховання покликане забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства. Активно працюють в цьому напрямку вчитель біології та класні керівники 1-9 класів, залучаючи учнів до різних екологічних конкурсів, а саме :«Природа і фантазія», « Бережи довкілля».

Давні традиції  в школі має самоврядування учнів, яке сприяє виробленню в учнів організаторських навичок. Один раз в рік проводиться «День учнівського самоврядування», де учні самостійно вчаться працювати.

Діють у школі різні напрями естетичного виховання- гурток з образотворчого мистецтва « Чарівний пензлик» , на якому учні малюють, виготовляють тематичні композиції тощо.

Залучаємо до проведення виховних заходів  громадськість села, співпрацюємо з Народними  Домом с. Тростянець.

Протягом 2016-2017 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони  праці учасників навчально-виховного процесу».

 

  Протягом  2017/2018 навчального року учні Тростянецького НВК взяли участь у таких конкурсах:   у ХУІІІ Міжнародному конкурсі знавців рідної мови ім. П.Яцика й стали призерами (Дембіцька Кароліна, учениця 3 класу,ІІІ призове місце (учитель Братчик О. Р..),Мисик Юлія, учениця 8 класу,ІІ призове місце(учитель Буга О. В.), у кнкурсі ім.. Тараса Шевченка Горчин Христина, учениця 7 класу, ІІ призове місце (учитель Буга О. В..). Лауреатами конкурсу «Сурми звитяг» у номінації «Вокалісти» стала Мисик Юлія, учениця 8 класу

( учитель Пурій З. С.), у номінації «Дуети» І місце,  вокальний ансамбль «Берегиня»  І місце

Протягом навчального року проводилася екскурсійна робота,  організовано екскурсії.Дитячий книжковий форум, зоопарк «Лімпопо» 1 клас, кінотеатр Планета кіно 6 клас, кінотеатр Форум Львів 8 клас,Львівський національний академічний театр імені Соломії Крушельницької на виставу «Попелюшка» учні 5-9 кл., Львівський  академічний обласний театр ляльок на виставі «Золоте курча» 2-4 кл.

 

У 2017-2018н.р. учні НВК брали участь у проведенні предметних олімпіад з базових дисциплін,  призерами районного туру яких стали:

Математика – Маршалок Олег, учень 6 класу, – ІІІ місце (учитель Шестопалова О. Д.).

Хімія – Горчин Христина,учениця 7 класу, – ІІ місце (учитель Савицька О. І.)

Християнська етика  – Черезова Єремія, учениця 8 класу, - ІІ місце (учитель Кіричук А. Б.).

Трудового навчання (обслуговуючої праці)– Польна Юлія,учениця 9 класу, - ІІІ місце, (учитель Левицька О.І.).

 

Двічі на рік проведено екологічні толоки по прибиранню та озелененню території школи (жовтень, квітень). У рамках екологічного місячника  проведено прибирання території школи, посадка дерев  та упорядкування клумб.

Важливу роль у вихованні громадянської позиції учнів відігравало учнівське самоврядування.  У НВКдіє дитяча організація , до складу якої  входили лідери класних колективів. За ініціативою її членів були організовані проекти «Напиши лист-привітання воїну АТО», «Діти-янголи миру», день учнівського самоврядування, заходи з відзначення знаменних дат, здійснювалось керівництво органами учнівського самоуправління в НВК педагогами- організаторами Братчик О. Р. та Цофою О. І.

Розвинутий в НВК волонтерський рух.  Учні брали  активну участь у акціях «Милосердя», «Серце до серця», «Не будь байдужим» (виготовляли сувеніри для дітей інвалідів, допомогали дітям із зони АТО, дітям, які опинились без батьківського піклування)

 

Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті заходи щодо попередження правопорушень з їх боку

 

Відповідно до закону України «Про освіту», на виконання «Комплексної програми профілактики правопорушень», «Про затвердження програми правової освіти населення Львівської області», з метою прищеплення поваги до Конституції, прав і свобод людини, попередження правопорушень серед учнів, формування свідомої громадської відповідальності, дисциплінованості учнів у НВК проводиться відповідна робота з попередження злочинності серед неповнолітніх.

Робота з попередження злочинності і правопорушень, запобігання дитячій бездоглядності тісно пов’язана з питаннями правоосвітницької роботи. Реалізація завдань з питання профілактики злочинності та превентивного виховання розглядаються на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, МО класних керівників, батьківських зборах, батьківських лекторіях.

Для проведення профілактичної роботи в школі створена Рада профілактики  на засіданні якої були розглянуті питання:

-         січень. Про підсумки роботи щодо виконання у 2016 році комплексної Програми профілактики правопорушень. Досвід роботи класних керівників з учнями девіантної поведінки

-         лютий. Про підсумки роботи школи у 2017 – 2018н.р. зі ССД, громадськими організаціями з питань попередження правопорушень і злочинності, запобігання дитячої бездоглядності

-         березень. Про стан роботи НВК з питань протидії наркоманії, токсикоманії та психотропних речовин. Про роботу батьків з питань профілактики злочинності правопорушень, запобігання дитячої бездоглядності

-         квітень. Про  стан роботи з учнями девіантної поведінки та дітьми що проживають в родинах, які опинилися в СЖО. Про стан відвідування учнями занять

-         травень.Про організацію літнього відпочинку соціально незахищених дітей та  які проживають у СЖО. Звіт громадських вихователів про роботу у ІІ семестрі 2017 – 2018 році.

За планами роботи школи та класних керівників проводились заходи з профілактики негативних звичок, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, фактів агресії та жорстокого поводження в учнівському середовищі. Зустріч учнів школи до Всесвітнього Дня боротьби з тютюнопаління (24.05.17 р.) з метою попередження втягування дітей до вживання наркотичних речовин, алкоголю, тютюнопаління, токсикоманії. Протягом року  проведено Дні здоров'я з метою профілактики негативних явищ та пропаганди здорового способу життя, які сприяють формуванню здорової нації, відкриті виховні заходи.

Вивчення навчальних предметів з правознавства учнів 9  класу отримують знання щодо відповідальності перед законом за протиправні вчинки. Двічі на рік проведено  «Тиждень правових знань», у рамках якого учні брали участь у виховних заходах, зустрічах за круглим столом, правових брейн – рингах та інших  заходах; біології, хімії, основ здоров’я – з профілактики наркоманії, алкоголізму, тютюнокуріння. Уроки основ здоровя  сприяють систематизації, узагальненню і поглибленню знань щодо здорового способу життя. У січні проведено бесіду   «Я обираю здоровий спосіб життя» з профілактики СНІДу, у березні конкурс «Молодь проти СНІДу».

Двічі на рік  поновлено «Соціальний паспорт» пільгового контингенту. На виконання листа у справах дітей Миколаївської районної державної адміністрації була підготовлена інформація про дітей, які виховуються в  багатодітних сім’ях ( Клими)

Проводиться певна робота з батьками ( організовано батьківські лекторії, висвітлюються питання профілактики негативних явищ серед учнів на класних батьківських зборах, під час індивідуальних бесід),  індивідуальна робота з батьками, які потрапили в складні життєві ситуації,та учнями соціально незахищених категорій (інваліди, позбавлені батьківського піклування, багатодітні, СЖО). Педагогічний колектив, працюючи  з такими  сім’ями , знаходить шляхи вирішення проблем, які виникають у процесі виховання .

На виконання Закону «Про середню освіту» до плану роботи школи на 2017 – 2018 навчальний рік включені заходи правоосвітницької роботи  та

превентивного характеру. Організовано контроль за порушниками шкільної дисципліни.  Протягом року проводилися рейди –  перевірки відвідування школи, зовнішнього вигляду. Щоденно здійснювався контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, проводились заходи в межах Всеукраїнського рейду «Урок».

 

Соціальний захист

 

У 2017 – 2018 навчальному році робота  Тростянецького  НВК з питань соціального захисту незахищених категорій  дітей спланована  окремим розділом і керувалася каталогом урядових та галузевих документів, що забезпечують дотримання законодавства в галузі охорони дитинства, а саме: Законами України  «Про охорону дитинства», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Постановою Кабінету Міністрів України «Про організацію харчування окремих категорій у навчальноосвітніх закладах» тощо. Протягом начального року робота з дітьми соціально незахищених категорій була спрямована на створення умов для розвитку творчої особистості як громадянина України, формування майбутнього покоління здатного створювати цінності громадянського суспільства, виховання національної культури, утворення принципів загальнолюдської моралі. Пріоритетними напрямками та принципами у навчанні та вихованні дітей соціально незахищених категорій є:

-         виховання свідомого ставленні до свого здоров'я,

-         формування засад здорового способу життя;

-         індивідуальний підхід до кожної дитини;гармонія інтересів, потреб і бажань учнів;

-         виховання патріотизму, громадських якостей особистості.

Створений банк даних соціально незахищених категорій дітей. На кінець навчального року у Тростянецькому НВК було:

-         дітей – інвалідів – 0учнів;

-         дітей-  сиріт, дітей, які позбавлені батьківського  піклування – 0 учнів;

-         дітей з багатодітних сімей –   53 учні;

- дітей, батьки яких перебували у зоні АТО – 0учнів;

-         дітей з малозабезпечених сімей – 31учень;

-         дітей з неповних сімей – 2учнів.

          Адміністрація НВК приділяє увагу організації виховної роботи

класних керівників з дітьми соціально незахищених категорій. Реалізація

завдань з виховної роботи розглядається назасіданнях педагогічної ради,

 МО класних керівниківта на загальношкільних  батьківських зборах.

Класні керівники  постійно тримають на контролі стан здоров'я і самопочуття всіх дітей. Учитель  фізичної культури  Кріль Р. М. приділяє багато уваги  під час проведення уроків, відповідно до  групи здоров'я з фізичної культури,  дає навантаження згідно  з нормами і рекомендаціями  лікарів.

На кінець року  безкоштовним харчуванням було охоплено 57учнів: 

початкова школа – 57учнів.

Щоденно вівся облік відвідування учнями школи.  Аналізувалися причини пропусків учнями занять та вживалися заходи.З учнями даних категорій проводилася змістовна виховна робота. Цим  дітям приділялося багато уваги. Усі діти були охоплені гуртковою роботою,  залучалися до участі у різних класних та загальношкільних виховних заходах.

  Під час літніх канікул для дітей пільгового контингенту  організовано відпочинок в  оздоровчому таборі на морі с. Рибаківка за рахунок державних коштів.

Роботу з соціально незахищеними категоріями дітей проведено згідно з планом роботи на достатньому рівні.

Концепція про права людини, яка набула чинності в Україні, дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку. В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.

Педагогічним колективом школи було вивчено соціальний статус родин і складено соціальний паспорт.

 Більшість дітей пільгових категорій відвідували  гуртки, брали участь в позашкільних заходах.

 

8. Правовиховна, правоосвітня та профілактична робота.

З метою чіткої організації та підвищення ефективної діяльності педагогічних колективів з формування правової культури та попередження правопорушень, з початку 2017-2018навчального року у річному плані школи окремим розділом сплановано заходи з профілактики правопорушень та правового виховання серед учнів. Також видано наказ «Про створення Ради профілактики у 2017-2018н.році».Рада профілактики систематично відслідковує результати роботи з учнями, які перебувають на обліку. Основна мета її роботи - координація зусиль педагогічного колективу, запобігання правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам, що цього вимагали; охорона прав дитини.

План роботи Ради профілактики на навчальний рік виконано, всі проведені засідання оформлено протоколами . На кінець навчального року стан злочинності правопорушень серед учнів такий:

1.      Учнів, притягнутих до карної відповідальності - немає;

2.      Тенденція зросту (зниження) злочинності серед учнів: протягом останніх п’яти років таких випадків немає.

3.      Кількість учнів, які перебувають на внутрішкільному обліку – на початку року – 1, на кінець року – 1;

4.      Кількість учнів, які знаходяться в групі «ризику» - на початку року – 0, на кінець року – 0;

5.      Кількість неблагополучних сімей – на початку року – 1, в них дітей – 2; на кінець року – 1, в них дітей - 2;

6.      Кількість учнів, що злісно ухиляються від навчання – немає.

У планах виховної роботи класних керівників заплановано бесіди з правового виховання, бесіди з профілактики правопорушень, тиждень правових знань, робота з батьками дітей, схильних до правопорушень, тематика батьківських зборів з профілактики правопорушень.

Класні керівники у класних журналах заповнювали щодня сторінку обліку відвідування учнями уроків, підбиваючи підсумки відвідування школи кожного семестру.  У школі проводяться рейди у складі учнів та чергового вчителя, під час яких виявляють учнів, які систематично запізнюються на уроки або відсутні 1-2 уроки без поважної причини.  З цими учнями та їх батьками проводяться роз’яснювальні бесіди про неприпустимість безпричинних пропусків уроків.

Питання з профілактики правопорушень підлітків розглядаються:

-  на батьківських зборах;

-  на засіданнях МО класних керівників;

-  на нарадах при  директору та заступникові директора.

У школі продовжує діяти і постійно оновлюється куточок з правових знань. У бібліотеці в наявності є підбір літератури правової та правоосвітньої спрямованості.

 Діти готують доповіді та інформацію про правове порушення та розповідають на класних годинах у інших класах.

 

 9. Організація харчування школярів.

Згідно із чинним законодавством України протягом 2017-2018 навчального року було організовано   харчування для учнів ( безкоштовне для учнів 1 – 4 кл., буфетна система (для учнів 5-9 класів) на базі шкільної їдальні. У 2017-2018 н.р. відсоток дітей, що харчуються становив 43% від загальної кількості.

З метою систематичного контролю з організації гарячого харчування в школі було видано наказ, призначено відповідальну особу за харчування, за облік дітей, а також бракеражну комісію, яка  суворо контролює виконання вимог щодо організації санітарно - епідеміологічного режиму, недопущення у харчуванні дітей заборонених до реалізації продуктів, виконання санітарно -

 

 

 

Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

 

  Медичне обслуговування учнів та працівників НВК організовано відповідно до нормативно-правової бази.  Якісне  медичне  забезпечення учнів та вчителів у закладі  здійснює фельдшерсько-акушерський пункт с. Тростянець.

Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у навчальному закладі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по НВК.

Медичне обслуговування працівників НВК організовано щорічно. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які зберігаються у навчальному закладі.

  Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у навчальному закладі.

 Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються безкоштовним одноразовим харчуванням. У цьому навчальному році безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів було організовано на суму 22 грн.80 коп.

 

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

  Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу НВК з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністраціїнавчального закладу.

Наказом по НВК призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, сплановані заходи.

  На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У навчальному закладі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожний кабінет, спортивна зала має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також  оформлено стенди з безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, електробезпеки, правил дорожнього руху.

 Окрім цього на передодні весняних та літніх канікул  - дні безпеки дитини: комплексні бесіди з усіх видів дитячого травматизму, пам’ятки  на канікули та виконання правил безпечної поведінки під час відпочинку. У квітні за окремим планом роботи проведено тиждень  з безпеки життєдіяльності школярів та день ЦЗ, акція «Увага ! Діти на дорозі!».

Адміністрацією  школи створюються відповідні умови для безпечної організації освітнього процесу. Питання  щодо учнівського травматизму та безпеки життєдіяльності розглядаються на нарадах при директорові, МО класних керівників.

Одним із основних напрямків в роботі школи є формування навичок безпечної поведінки учнів. З цією метою в навчальному закладі організовано чергування вчителів та чергового класу по школі, проводяться години класного керівника в класах, установлена єдина тематика бесід із попередження дитячого травматизму, цикл бесід «Я обираю здоровий спосіб життя», які сприяють формуванню здорової нації.У класних журналах відведені сторінки для бесід, у щоденниках учнів в наявності  пам’ятки з безпеки життєдіяльності.

Протягом 2017-2018н.р. не зафіксовано випадків травмування дітей  під час освітнього процесу.

 

Співпраця з батьками

  Виховання учня в навчальному закладі й сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьками, проводять родинні свята. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.

У школі заведений журнал обліку звернень громадян. На батьківських зборах батьки мають можливість письмово висловити побажання щодо покращення  освітнього процесу. Створена рада школи, на засіданнях якої розглядаються питання навчання і виховання, розвитку школи та поповнення матеріально-технічної бази.

  Протягом навчального року організовується всеобуч  для батьків із питань правової освіти населення, виконання батьківських обов’язків, відповідальності за життя та збереження здоров’я дітей, профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми,профілактичні індивідуальні бесіди з батьками учнів.                     

 

Фінансово-господарська діяльність

Улітку цього року батьками, учителями, техперсоналом було прикладено багато зусиль щодо підготовки приміщень навчального закладу до нового 2018-2019 навчального року.

Зроблено:

Заміна підлоги з утепленням в кабінеті зарубіжної літератури;

Проведено каналізацію та воду в хімічний кабінет;

Ремонт коридору та сходової клітки на 3 поверсі школи;

Ремонт електромережі школи ( заміна рубильника, ремонт електрощитової, проведення розетки в кабінет трудового навчання та встановлення автоматів на щитках).

Заміна дверних блоків на металопластикові;

Проведено свердловину для водопостачання школи;

Зроблено поточний ремонт в приміщеннях школи, відремонтовано кабінети;

Надано матеріальну допомогу та премійовано всіх працівників школи;

Забезпечено нормальні умови функціонування всіх систем життєзабезпечення ОП та роботи школи;

Бюджет використовувався в межах запланованих асигнувань на школу;

 

Матеріально-технічна база суттєво покращилася.

 

Протягом 2017 -2018 н.р. у школі відсутня заборгованість по виплаті заробітної платні. Здійснена своєчасно виплата відпускних, матеріальна допомога на оздоровлення. Технічні робітники отримують доплату за шкідливі умови праці.

 

         Проблеми, які потрібно терміново вирішувати:

 

·         недостатнє сучасне оснащення майстерні школи;

·         необхідні наочні, демонстраційні, ілюстративні посібники для виконання вимог нових програм з усіх предметів, особливо з хімії, фізики, біології, праці, фізичної культури;

·         потребують оновлення меблі  кабінету фізики, української мови та літератури;

·         капітальний ремонт спортивної малої зали та поновлення необхідного спортивного обладнання та інвентаря.

·         Ремонт підлоги  у кабінетах старшої школи (кабінет фізики, української мови та літератури, географії, біології);

·         Придбання меблів  (стінок)для початкових класів;

·         Ремонт опалювальної системи ( заміна батарей в спортзалі, кабінеті логопеда, дошкільній групі);

·         Капітальний ремонт даху НВК ( заміна покрівлі на металочерепицю).

 

 У 2018-2019н.р. теж потрібно чимало зробити.

 

На закінчення, дякую всім вам і тим,  хто  допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить собі сьогодні педагогічний колектив Тростянецького НВК, хто сприяє розвитку і вихованню молодого покоління.

 

 

 

 

Директор Тростянецького НВК                    М. Б. Герус